Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swiftet szeretnék...

Suzuki swiftet szeretnék vásárolni. Mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés

Kb. 200e ft-ot szánnék rá, először is az lenne a kérdésem, hogy ennyiért lehet e olyat venni, amire nem fizetem vissza az árkülönbséget, tehát normál állapotút, vagy inkább forditsak rá többet? Kiváncsi lennék minden infora, ami ezzel a típussal kapcsolatos. Fogyasztás, szériatulajdonságok stb..

Előre is köszönöm!


2012. szept. 4. 15:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Féltengely gumiharang állapota /főleg a jobboldali/


Váznyúlvány mennyire korrodált


Vezérműtengely szimeringnél szivárog-e az olaj


Lehetőleg ne vonóhorgosat vegyél,mert sanszos hogy azt egy kubikos használta



Ja,és hogy mennyire füstöl,mert jópárszáz km belevan már pakolva ezekbe

Amúgy megbízható kis jószágok:)

2012. szept. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 atilis ***** válasza:

Általában ezek az autók motorikusan jók, még a nagyon leharcolt példányok is. Olvastam olyat, hogy öreg papa árulta a Suzukiját, aztán megnézték a nívópálcát és teljesen száraz volt, az öreg, meg azt mondta, hogy nem tudta, hogy olajat is kell bele önteni, öntöttek bele gyorsan 2 liter olajat, és a motornak semmi baja nem lett.

Tehát ezek a motorok szinte elpusztíthatatlanok.

Amire nem árt odafigyelni (nekem is régi Suzim van)

- Az alját és a kipufogó rendszert nézzétek meg, mert hajlamos a rozsdásodásra, én most fogok kipufogó rendszert cserélni, mert már lassan nem lehet meghegeszteni. A legtöbb pénzt eddig a két küszöb csere vitte el, de máshol is rohad, tehát érdemes, más nem, le alváz védőztetni.

- Féktárcsa, fékbetéteket átnézni.

- Érdemes a vezérműszíjat is kicseréltetni, ha nem volt még, mert olyan 80-90 ezer km-ként érdemes cserélni. Ha volt, akkor nem kell.

- Kuplung, próbáljátok ki, mert az is egy idős autónál tuti cserés, az pedig nem olcsó, még ezeknél sem.

- Olajcsere, levegőszűrő, olajszűrő csere gondolom alap, de ez kijön 10 ezerből.

- Futóművet, lengéscsillapítókat nézzétek meg, mert a Suzuki Gyár ingyen kicserélte, nem tudom, hogy most kicseréli-e még, mert gyártási hibás volt.

Amúgy nem igazán szokott baj lenni velük, csak sajnos a rozsdásodás nagyon jellemző már egy ilyen korú autóra. Ezt leszámítva én tudom ajánlani. 200 ezerért nem fogsz jó állapotú autót találni, azt már viszont most megmondom. Mi is bejártuk a fél országot, mire találtunk egyet, ami nem volt szétrohadva. Olyan 350-400 ezer szerintem kelleni fog, ami jó állapotú, de a szervízre minimum számolj még egy jó 50 ropit, mert olyat, amire nem kell rákölteni semmit, olyat nem fogsz találni.+átíratás.

2012. szept. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!