Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy motor miért fogyaszt...

Egy motor miért fogyaszt ugyanannyit mint egy normál autó?

Figyelt kérdés
Mondjuk pl 100kn-en mind a kettő az autó és a motor is 4-5 litert fogyaszt. Miért eszik ennyit egy motor hogyha az csak pl. 150 kg, és kisebb,könnyebb mint egy autó?
2009. júl. 28. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
a 4-5 literes fogyastás elég jó egy kocsinál, inkább 7-8 körüli átlagosan. Egyébként a nagy hengerűrtartalmú motorok pontosan ezért fogyasztanak sokat. A sportmotorok pedig azért mert nagy fordulatszámon forognak, ugye egy utó ilyen 2-3000-es fordulaton már elmegy, egy sportmotornál ez duplája simán.
2009. júl. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel.

Egy injektoros 50es moci fogyaszt 2,5L-t,

egy 1000ccm-es autó 4-5L-t.

A motor 100kg, az autó 800kg.

Akkor most hogy van ez hogy csak 2 szer annyit fogyaszt a kocsi pedig a hengerűrtartalma többszöröse?

Oké hogy fordulat kisebb a kocsinál de akkor is az 1000ccm és az 50ccm között elég nagy különbség van.

2009. júl. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nézd meg mekkora fordulaton pörögnek. Fent leírtam, irtó nagyvonalakban, ha a többet fogyaszt akkor az 2 okból lehet, hengerűrtartalom, vagy fordulatszám. Valamelyikre biztos rá lehet fogni, de nem is anynira ráfogás, mert huiába 50ccm ha pörög 8000-et míg egy 1000ccm-es autó motorja 1500-at. Teljesen reálisan az adatok így
2009. júl. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a sortmotorok pedig 10000 fölött is pöröghetnek, sőt van olyan Kawasaki ZXR250, ami állítólag 22.000-et pörgött (bár ez nem tudom igaz-e) egy pannónoia P20 karburátoros Simson pedig fogyaszthat 5-6 litert is :D egy normál Simson 3 körül
2009. júl. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!