Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Lada Samarám 1.3 as...

Telefunken kérdése:

Van egy Lada Samarám 1.3 as de nem lehet vele dudálni? De viszont a duda jó mert ki próbáltam másik samarán! Mit tegyek

Figyelt kérdés
2012. szept. 6. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd a biztosítékát, aztán a kormánykapcsolót, esetleg a vezeték folytonosságát!
2012. szept. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg a féklámpát is,ha jólemlékszem egy biztosítékon van a kettő...
2012. szept. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
már néztem a biztosítékot az jó a vezeték is !
2012. szept. 7. 13:33
 4/11 Trane Black válasza:

mint villanyszerelő, azt mondom cippeld ki aa vezeték két végét, de. az nem mond sokat. :)


a dudától húzol egy pozitívat, ami folyamatosan adja az áramot a dudának (egy biztosítékon halad keresztül ez a vezeték).

a negatív avagy a test vezetéket rákötöd a duda gomb sarujára. ha leenyomodd a duda gommbot, akkor letesteli a vezetéket a kormányművel, és a duda megszólal. ez az elve a dudának. ha a vezeték nem sérült/esetleg kicseréled és nem szól még mindig (és folyik áram a dudába), akkor kontakt hiba lesz. vagy a duda gombnál, vagy a dudánál. SOK SZERENCSÉT!


Trane Black - egy Ladás

2012. szept. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
addig meg van hogy a dudától vigyek végig egy kábelt de meddig vagy hova kössem ? ja a kormány nál lévő dudagomb az jó mert ki probáltam
2012. szept. 10. 19:45
 6/11 anonim ***** válasza:

Most néztem meg. Nálam a dudából kimenő piros vezeték a test, a fekete megy a biztosítékhoz. A biztosítéktáblában, balról jobbra számolva a 8. biztosíték a dudához kapcsolódik. Innen megy tovább a kormány felé. Duda nyomógombjának leszeded a burkolatát, látnod kell egy szürke színű vezetéket, mozgasd meg vagy tisztítsd meg. Ha még ezzel sem jó, akkor le kell szedni a kormányoszlop környékén lévő védőburkolatot (pontos nevét nem tudom). Az irányjelző, ablaktörlő kapcsoló karjainak van egy közös csavarja, (ez az egész mindenség átöleli a kormányoszlopot) lazítsd meg, és az egészet húzd magad felé, mert a "dudának" van egy pár cm. hosszúságú rugós tüskéje/rúdja, vagy mi az. Ennek a tüskének/rúdnak szoros érintkezésben kell lennie a kormánykerékre felszerelt kör alakú fém lappal.


Ez kb. olyan volt: a krokodil hosszabb, mint a zöld.

Ha valamit nem értesz, írj!

2012. szept. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Biztosíték táblában relék vannak (nagy négyzetalakú, aluminium burkolattal, ez is a dudához kapcsolódik. Balról jobbra a 3. 12B, 113 3747, Сделано в России felírattal.
2012. szept. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
meg csináltam és semmi
2012. szept. 20. 18:18
 9/11 Trane Black válasza:

Ha ennyire értetlen vagy, sajnálom de nem tudok segíteni. (ezt ne vedd sértésnek).

Leírtam konkrétan, teljesen érthetően, erre visszakérdezel olyanra, ami KONKRÉTAN és érthetően le van írva. Olvasd el 10x amit írtam, abból meg kell tudnod érteni.

2012. szept. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Trane Black válasza:

szerk.: (9es):

2db saru avagy csatlakozó van a dudán. az egyik eggy biztosítékon halad át, és áram folyik benne a dudához. a másik a dudától (a test/negatív) a kormányon a gombig. ha a gombot megnyomod, bezárod az áramkört, és megszólal a duda.

2012. szept. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!