Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alufelnit szeretnék az autóm...

Woodoo001 kérdése:

Alufelnit szeretnék az autóm alá (Saxo), azonban a legtöbb alufelni 6J széles, az autó megengedett gumimérete viszont 165/65 R14, ami így nem igazán védené a felni peremét! Létezik ilyen paraméterű peremvédős gumi? Illetve valami más megoldás?

Figyelt kérdés

2012. szept. 7. 18:06
 1/4 pagan ***** válasza:
mi az hogy a legtöbb alu 6 j széles?!!olyat veszel amilyet akarsz:7,-7,5-8-9,ha mindenki a megengedett gumimérettel járkálna akkor csupa virsligumis autót látnál csak,a peremre meg te tudsz a legjobban figyelni nem a gumi:)
2012. szept. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem kb egy szintben van a gumi oldalfala a felni peremével és 2 év alatt még egyszer sem padkáztam meg.
2012. szept. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem fogalmaztam meg rendesen a kérdést :) A legtöbb 14 colos felni, ami szépen passzol is Citroenre (tehát 16-20 körüli az ET-je, 4x108-as és 65mm-es az agyátmérő és elég lenne használtan), ezek közül a legtöbb 6J-s... Az is teljesen igaz, hogy akkor hurkagumikkal járnának az autók, de egy Saxo alatt pl. szerintem teljesen elég egy 165-ös gumi -főleg hogy direkt a fogyasztás miatt esett a választás ilyen autóra... :) Azért nem rossz dolog az a peremvédős gumi :) Bár tény, hogy úgy kell közlekedni, stb. és akkor nem lesz baj -de azért városban parkolásoknál akaratlanul is történhetnek "balesetek"...


Egyébként én is ezt tervezem, ami a második válaszolónak sikerült is -reméljük nekem is sikerül! :)

2012. szept. 8. 15:54
 4/4 pagan ***** válasza:
a 6j re is lehet ám azért szélesebbet tenni,szerintem a 164 es az nagyon virsli még,jól néz azon ki a szélesebb is,de te tudod neked hogy tetszik,nem másnak kell tetszen
2012. szept. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!