Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jövőre, aki A2-ből megy...

Jövőre, aki A2-ből megy vizsgázni, azzal a jogosítvánnyal már 25 helyett 35 kw-os motort vezethet?

Figyelt kérdés

[link]


Most olvastam, én meg most csinálom az AK-t az ugye most 25 kw. Jövőre meg már 35 lesz az A2, akinek meg ak-ja van az szívhat a 25kw-al? Szétb*sz az ideg komolyan mondom. Valaki cáfoljon már meg, pls.



2012. szept. 8. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Így van :) Akinek AK már megvan az marad 25 KW akinek A2-je LESZ, az 35KW
2012. szept. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mit is mondhatnék...mostanában sok olyan helyzet adódik az életemben, hogy egyszerűen nem találok rá szavakat...
2012. szept. 9. 12:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem értem és ha nekem meg van a nagy korlátlan "A" kategóriám akkor én meg megkapom az A2 vezetési jogosultságot is ? :DDD

Mondjuk nem motorozom hanem buszozok csak annó hülyeségből megcsináltam az A ketegóriát is. :))


Köszi az infót :D


F/25

2012. szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha megvan nagy A-ra akkor minden egyebet is megkapsz. A1, AK bla bla A2
2012. szept. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Hát nem tudom mikor kezdted a motor jogsit de már nyáron azt hallottam az autós suliktól, meg témában olvasgatva mindenhol azt olvastam milyen változások lesznek januártól. Nem véletlenül nem kezdtem bele idén.
2012. dec. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy akinek A korlátozottja van annak megmarad, de nem véglegesen hanem ha fog jogosítványt újítani, akkor már átírják A2-re mivel az lesz helyett, és az AK nem marad meg, onnan tudom, mivel szlovákiában már ez a rendszer van, én láttam az ottani jogosítványt, unokatestvérem most csinálta meg A korlátra, csak mire a kezébe került a jogsi már az új rendszer volt érvényben és az A2-őt írták be neki. Másrészt legutóbb is emeltek az AK-n, mert emlékezzünk vissza régebben csak 250 köbcentis volt, az azt jelenti hogy most A1 lenne, de nem maradt az mivel emelték, nevelő apámnak igy volt, ő pedig 92-ben csinálta a jogsit.
2013. jan. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nah én a dolgok végére jártam teljesen! Tehát ha AK-d van simán megújítod és A2 lesz már az új (EU-s) jogsin, bár lehet furcsán fognak nézni rád, és felteszik a kérdést mint nekem : ennyiért megéri újat csináltatni??


Hát az én válaszom az hogy igen, mivel még nincs komolyabb motorom és tervezek nemsokára venni, 35kw-ig kicsit kibővül a választék


pl: suzuki gs 500, kawasaki er-5, honda fmx 650, és az összes 500-as nagyrobogó, pár krossz motor és 600-as chooperek pl: yamaha virago 600-as, szóval ízlések és pofonok tök mindegy, az összes kategóriában megnő a választék!



Teendők:


Szóval bemész az okmányirodába, kérsz egy újítást (4000 forint) és az egységes EU-s (tehát amiben már A2-van) jogsit 3 hét után postázzák és kész. Rajta van az igénylőlapon is hogy : ... az A korlátozott kategóriát átminősítjük A2-re.


Én azt mondom, ne gondolkozzon rajta senki, az újítása ára még sohasem csökkent inkább mindig csak nő...

2013. febr. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Így van. Én vagyok a legelső válaszadó, csak akkor még ugye senki semmit sem tudott! Most már tiszta a kép mindenkinek.
2013. febr. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!