Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50 ccmes motoromnak kicsit...

50 ccmes motoromnak kicsit sok volt az emelkedő, tolással is segitettem. Végén már teljesen kiengedtem a kuplungot és nagyon bőgött a motor, nem tudtam megnézni de mintha a kerék meg nem kapart volna. Ilyenkor mi történik belül?

Figyelt kérdés
Teljes gáz, de a kerék nem mozdul.Derbi senda.

2012. szept. 8. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor csúszik a kuplung,ami nagyon nem tesz jót neki. Éreztél égett szagot megálláskor?
2012. szept. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kissé csúszik a kuplungod, javítsd meg!

Az olajos kuplungnál ritkán érezni az égett szagot!

2012. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A motor dolgozik míg húzod a gázt. az erő valahol elmegy. Autómata váltós robogóknál kompenzálja magát a rendszer.

hagyományos váltósnál vissza kell váltani. ha úgy sincs erő annak ellenére hogy üvölt a motor akkor a kuplung csúszik meg. nincs meghajtás a kerekekre. Kuplungozni sokáig nem szabad mert tönkremennek elkopnak kiégnek a kuplung lamellák. Ugyanaz történik ott lényegében mintha nagy sebességnél lejtőn lefelé folyamatosan fékeznél. Kiég a fékbetét elhordja megégeti a súrlódás. A kuplung amikor csúsztatod a meghajtással súrlódik.

2012. szept. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hát akkor tényleg csúszik a kuplungod ha ki volt engedve a kuplung a kerék nem forgott és nem is fulladt le!

én vmelyik nap a simsonomat neki toltam a falnak betettem egyesbe és gázzal és lassú kuplung engedéssel elkezdett forogni a hátsó kerék, aztán vissza vettem a gázt behúztam a kuplungot, és megállt a kerék, is mert ugye ott nem fog forogni a betonon! és felraktam kettesbe akkor már majdnem csutka gázt húztam és a kuplung is már eléggé ki volt engedve csak füstölt erőlködött nagyon, de a kereket nem bírta elforgatni! de még nem volt teljesen kiengedve a kuplung, de már kezdett lefulladni, ezért már nem is engedtem tovább a kuplungot hisz csak elkezdett lefulladni

2012. szept. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!