Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha én magánterületen vezetek...

Ha én magánterületen vezetek autót, akkor nem kell jogosítvány, igaz?

Figyelt kérdés
Pl erdőben vagy szántók melletti földúton, lényeg hogy nem közúton a forgalomban. Ilyen esetben nem kell hozzá jogsi ugye? (végül is az erdészet magánterülete azt hiszem)
2009. júl. 29. 21:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

kell!

jogosítvány nélkül gyakorolni csak a forgalomtól elzárt területen lehet.

2009. júl. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Magánterületen azt vezetsz amit akarsz,nem kell jogsi!Viszont ha baleset van belőle már olyan mintha közúton történt volna.
2009. júl. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

na most két ellentétes vélemény :D

mi lehet az igazság?

2009. júl. 29. 21:44
 4/14 A kérdező kommentje:

mi dönti el azt h forgalomtól elzárt terület vagy sem?

Egy erdei földút, nem közút, de hát nincs szögesdróttal elzárva a főúttal, ha valaki akar, nyilván be tud menni erre is, ezt egyszerűen értelmezni se tudom

2009. júl. 29. 21:45
 5/14 anonim ***** válasza:
az erdei közút nem szamit magánterületnek, tehát kell a jogsi, az szamit magánterületnek, ha mondjuk otthon a ház körül van vmi út és ott vezetsz, oda nem kell a jogsi
2009. júl. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az fontos, hogy maganteruletrol van-e szo, hanem hogy a maganterulet a kozforgalomtol el van-e zarva vagy nem. (Pl. egy maganparkolo el van zarva sorompoval, de oda barki bemehet /ha fizet/ akkor ott mar a kresz szabalyai ervenyesek.


en ugy olvastam, hogy ha (forgalomtol elzart) maganteruleten akarsz akkor nemcsak jogsi nem kell, de az auto (ha nem viszed ki) se kell forgalmi rendszammal, engedelyel rendelkeznie (a zoldkartya szerintem kell) es itt a kresz sem feltetlen ervenyes (ahogy elottem irtak balesetnel lehet hogy mas a szitu, de ezt en nem tudom)


a lenyeg hogy kozforgalomtol legyn elzarva

2009. júl. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

-az első vagyok-

azért ne vezessük félre szegény kérdezőt, mert megszívja és még arra sem hivatkozhat, hogy itten a nagyokosok jól felvilágosították :)


Így kezdődik a KRESZ:

1. § A rendelet a Magyar Köztársaság területén levő közutakon és közforgalom elől el nem zárt magánutakon folyó közlekedést szabályozza.


tehát:

ami nincs elzárva a forgalomtól, azon a területen bizony a kresz érvényes, ergo kell jogosítvány a magánterületen való vezetéshez is, abban az esetben, ha az nincs elzárva a közforgalom elől!

2009. júl. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem az oktatóm annak idején(1 éve)Azt mondta hogy gyakoroljak csak garázsba beállást meg ilyeneket,de cak úgy ha valaki felvállalja helyettem a következményeket ha balesetet csinálok.Hiszen ha elütsz valakit az udvaron kihívod a rendőröket az első kérdése az lesz hogy ki vezette az autót.
2009. júl. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

hát én egyre jobban összezavarodok

Egy sorompóval és a másik részen pedig egy behajtani tilos táblával lezért erdészeti terület se számít magánterületnek? hogy lehetne jobban ezt lezárni?

Na és akkor tulképpen ha ennyi mindennek kellene teljesülnie, akkor igazából nincs is olyan magánterület ahol lehetne vezetni jogsi nélkül, ha ezt jól értelmezem. Bár van olyan erdei út, ahol mindkét végén behajtani tilos van, és "magánterület" tábla, ettől függetlenül vannak páran akik gyakorolnak vagy csak éppen ökörködnek. Itt pl. akkor lehet?

2009. júl. 29. 22:37
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Nem. Hiszen te magad mondtad, hogy a magánutat azt a KRESZ-ben szabályozott táblával jelzik, nem? Sőt "behajtani tilos" tábláról is a KRESZ rendelkezik.

Az a közforgalomtól ELZÁRT út, ami fizikailag akadályozva van attól, hogy a forgalom ne mehessen arra. Ez pl. egy bekerített udvar. De egy erdei út, amit KRESZ-tábla zár el a közforgalomtól már el nem zárt út, hiszen a KRESZ-táblát felülbírálhatja egy rendőri intézkedés (pl. terelés). Tehát TE NEM VEZETHETSZ egy erdei úton sem.


De halkan megjegyzem és megkérdem, hogy hogy a fenébe jutottál be te egy olyan útra, amelyre mindkét irányból behajtani tilos? Már itt KRESZ-t sértettél, nem? ...

2009. júl. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!