Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül a vezérmű szíj...

Mennyibe kerül a vezérmű szíj cseréje Suzuki Swift sedan esetén, és érdemes-e olajszűrőt, vízpumpát és olajat cserélni egyúttal?

Figyelt kérdés
2012. szept. 14. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
99-es 1,3-as Suzuki Swiftnek nyáron 15ezerért cserélték a vezérműszíjat és feszítőgörgőt. Vízpumpa itt egy külön ékszíjról megy ,amiről a generátor is. Ha most vetted cserélted ki meg az olajat is (ami persze szűrővel együtt értendő) meg légszűrőt, gyertyákat. ÉS utána nem lesz vele sose bajod.
2012. szept. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
így van...
2012. szept. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia. Én nyáron a 98-as Suzimba érdeklődtem az egyik Suzuki márkaszervizbe, hogy mennyiért cserélnék ki az alkatrészeket. Az alábbi árakat kaptam:

Feszítőgörgő + vezérműszíj + vízpumpa ez idáig 27.000-be került volna, + még ehhez jött volna hozzá egy 10.000 Ft-os szervizelési díj. Szerintem ez így egy elég húzós tétel. Én inkább megvettem az alkatrészeket egy autósboltban és az egyik autószerelő ismerősöm maszekba megcsinálta. Csak egy 20-asba került. :)


Egyébként, ha használtan vetted az autót, és az előző tulaj szava elég kételyes, akkor inkább cseréltesd le a vízpumpát! Az olajat az olajszűrővel kell cserélni! Azért előtte nézd meg, hogy milyen állapotban van az olaj. Ha már nagyon fekete akkor tuti cserés. De ha már szerelőnél vagy akkor legalább letudnál mindent egyszerre. Bár ez így egy kicsit árban húzós lenne.

2012. szept. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!