Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell tankolni?

Hogyan kell tankolni?

Figyelt kérdés

Nemtudom hogyan kell de nincs bátorságom megprobálni egy kútnál!!

Bocsi a hülye kérdésér!!



2012. szept. 14. 20:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Leveszed a tanksapkát, leveszed a töltőpisztolyt, beledugod a lyukba és nyomod a kart.

De szerintem egy 100asért megmutatja a kutas...

2012. szept. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Közben nézed a kút tetején lévő kijelzőt mert számolja mennyit tankoltál bele és hogy mennyi pénz lesz, miután tankoltál bekell menni az eladóhoz bevinni a pénzt
2012. szept. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Tankolás előtt nem baj, ha leállítod a motort.
2012. szept. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%

Először is beállsz a kúthoz. A kútoszlopok szépen sorban, egymás mögött vannak, mindkét oldalról megközelíthetőek. Próbálj meg úgy melléjük állni, hogy a tankajtó az oszlopok felé essen, úgy sokkal könnyebb tankolni. Nem kell nagyon közel állni, mert el kell férned az autó oldala és az oszlopok között.

Utána leállítod a motort, mert járó motorú járműbe nem szokás tankolni. Kiszállsz, kinyitod a tankajtót, letekered a tanksapkát (nem rohansz, megvárod a szisszenést), majd kiválasztod annak az üzemanyagnak a pisztolyát, amiből szeretnél tankolni. Utána leemeled az oszlopról: először felfelé kell mozdítani, majd kifelé fordítani az alját, végül lefelé kihúzni az egészet. Ekkor elkezd zúgni a szivattyú, te pedig megvárod, míg a kút kijelzője nullázza magát.

Ha ez megvan, bele lehet tolni a pisztolyt a tanknyílásba. A gázolajét nem tudod beleerőlködni a benzines tankjába, mert annak szűkebb a nyílása, fordítva megy ugyan, de azt meg csak észreveszed. Benzineseknél szokott lenni a szűkítő alján egy kis csapóajtó, úgy kell benyomni a pisztolyt, hogy az kinyíljon.

Ha a pisztoly a helyén van, meghúzod a kallantyút. Ekkor elindul az üzemanyag, a kijelzőn meg pörögnek a számok szélsebesen. Ilyenkor két módszer van: vagy kézzel húzod, amíg bele nem töltesz annyit, amennyit szeretnél, vagy beakasztod és megvárod, míg megtelik a tank. Konstrukciótól függ, hogy hogyan kell beakasztani a kallantyút, én láttam már olyat is, ahol ütközésig kell húzni és egy füllel kell beakasztani, de olyan is van, hogy csak ütközésig, egy erős reteszen át kell húzni. Ha beakasztod a kallantyút, akkor automatikusan leáll az üzemanyagszállítás, amint a szint eléri a cső végét. Miközben megy befelé az üzemanyag, keresed a kút számát: általában a kijelző sarkába ragasztják fel. Ezt a számot megjegyzed, jól jön még.

Ha befejezted a tankolást, kiveszed a pisztolyt (előbb engedd el a kart, nem szép dolog benzinnel/gázolajjal/bioetanollal meglocsolni a betont), visszaakasztod a helyére (pont fordítva, mint ahogy levetted), visszateszed a tanksapkát (ha racsnis, recsegjen, ha nem, akkor viszont nem kell megtépni), bezárod a tankajtót és bemész az épületbe fizetni. Ott megmondod, melyik kútnál voltál, ez az a szám, amit az előbb megjegyeztél. Meg fogják kérdezni, mivel fizetsz, van-e pontgyűjtő kártyád, ha nincs, felajánlják, hogy készíts egyet - hogy ezt megteszed-e, rajtad múlik.

Fizetés után viszont már csak egy dolgod van: visszamész az autóhoz (vagy motorhoz) és távozol.

2012. szept. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha befejezted a tankolást, csavard vissza a kupakot, zárd is le, ha le lehet. A töltőpisztolyt meg akaszd vissza a helyére.
2012. szept. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ,remélem nemfogok semmit elrontani:))
2012. szept. 14. 21:41
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként sosem értettem, hogy a vezetéstanulásnál miért nem mutatják meg legalább 1x a tankolást az embereknek.
2012. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés engem is foglalkoztatott pár hete, á de mondom nem teszem fel, mert baromi béna dolognak tartottam. Megkérdeztem egy ismerőst, diszkréten, aztán bátorságot vettem magamon és tankoltam. :D

A tanksapka lecsavarása még nem az igazi nálam, de alakul. :D


Az már bennem is felmerült, hogy vajon miért nincs benn egy városi vezetés órában egy tankolás. Akármilyen egyértelmű is lehet egyeseknek.. :)

2012. szept. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
mi vezetéstanulásnál a kannázást tanultuk, hogy kell leszívni a gázolajat stb.
2012. szept. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
nekem még tizenévesen mutatta meg apám :D
2012. okt. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!