Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valakit büntettek már meg...

Valakit büntettek már meg helyzetjelző miatt?

Figyelt kérdés
Elvileg csak álló autónál lehet használni. Én városban nappal ennek ellenére van hogy felkapcsolom a biztonság kedvéért.
2012. szept. 15. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi se tiltja, hogy menet közben használd. Én amúgy tompítottal megyek mindig.
2012. szept. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Nem gond nappal. Bár éjjel kevés a fénye.

Haverom megbüntette egy rendőr de őt azért mert színes helyzetjelző izzót rakott bele. Nem elég hogy megvágta vagy 5 ezerre még e is hívatta műszaki felülvizsgálatra az autót, Hiába szedte ki a helyszínen a srác belőle az izzót.

Szóval újra kellett műszakiztatni a friss műszakis autóját... :( A Buz... Akarom mondani a rendőrnek az csípte a szemét hogy kék a helyzetjelző izzó és az az ÖK színük! :P Paff..

2012. szept. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
most olvastam kresz könyvben, a legújabb kiadásban, hogy a helyzetjelző, csakis álló autóban használható, mozgó autóban vagy semmi vagy tompított, esetleg mostmár ez a dlr cucc
2012. szept. 15. 18:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Eleve menet közben ha a tompított fel van kapcsolva akkor a helyzetjelző is.. ergo akkor nem közlekedhetsz tompítottal (mert a helyzetjeltő is olyankor ég?) Vagy MÍÍÍ??? :O
2012. szept. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
a kresz szerint a helyzetjelző nem helyettesítheti se a tompítottat se a nappali menetjelzőt!
2012. szept. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet, hogy az új kreszkönyvben benne van, de nem új a szabályozás. A helyzetjelző önmagában csak álló autóban használható. Menet közben a tompítottal vagy refivel együtt.
2012. szept. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, legfőképp az utolsónak :)
2012. szept. 15. 22:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Pedig nem is válaszoltam a kérdésedre. :-)
2012. szept. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!