Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos bicikli/robogó?

Elektromos bicikli/robogó?

Figyelt kérdés

Úgy halottam hogy 300W-os motor felett jogsi kell. Ez igaz?


A válaszokat köszönöm szépen előre is!



2012. szept. 15. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Igaz.
2012. szept. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

igen.. de hát hogy méri le?? azt se tudja a sün mi az a watt.. :) Amúgy meg inkább robogó. Az elektromos bringa akuját ha vitrinbe tartod is max 2 évet bír ki. Utálja a hideget az aku utálja a forróságot. Télen hidegbe kifagy lemerül nyáron felhólyagosodik az akku. jó drága az aksi majdnem egy fél villanybicikli ára.

plusz a villanyszámlát is megnyomja.

ha lemerülsz valahol tolhatod hazáig a villanybiciklit mert töltőt és áramot se tudsz kérni senkitől. ráadásul időbe telik míg feltöltődik. A benzint csak beleöntöd és kész. A robogó nemigazán kényes hidegre melegre. -Jó igaz drága a benzin de egy robogó mennyit fogyaszt 1 ,2 litert max. A villanybicikli annak való akinek nincs jogsija.

Felénk meg minden sötétbőrű azzal jár. Már nem is igazi more szerintem akinek nincs.. :P :D

szóval én még mindig a robogót pártolom.

2012. szept. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az 1 litert fogyasztó robogóra vevő lennék!


...

2012. szept. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Igen, 300W..4kW-os beépített elektromotorral segédmotoros kerékpárnak minősül a kerékpár. Illetve 300W alatt is, ha nem kiegészítő (rásegítő) az elektromotoros hajtás - pl. ha gázkaros vezérlés van az elektromos biciklin. Ha valami a KRESZ szerint segédmotoros kerékpár, akkor gyártói típusvizsgával kell rendelkeznie, neked meg jogsi illetve biztosítás is kell a közúton való használathoz.


Üdv,

Szatzger Ákos

[link]

2012. szept. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!