Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson blookkba mehet hajtóműo...

Simson blookkba mehet hajtóműolaj helyett 10w40-es olaj? Lehet a motornak baja tőle?

Figyelt kérdés
olaj

2012. szept. 17. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem,dehogy, rakhatsz bele étolajat is, attól sem lesz baja.


70W90-es viszkozitású olaj helyére NEM jó a 10W40-es. Egyrészt csúszni fog a kuplung, másrészt hosszú távon szétmegy az egész váltó.

2012. szept. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Simson.hu-ról: Örök vitatéma az olaj, milyen olajat öntsünk a blokkba. Korábban próbálkoztam SAE75W-90-es hajtómű olajjal, de nekem nagyon nem vált be. A problémám az volt vele, hogy hidegen egyszerűen nem akart működni a sebességváltó, no meg a kuplung sem akart normálisan kiemelni. Pár km megtétele után semmi baj nem volt már az olajjal. Ennek ellenére gyorsan le is engedtem, mielőtt tovább rongálta volna a motort. Én csakis 10W-40-es (elvileg jó a 15W-40-es is) motorolajat használok. Ezzel hidegen-melegen kifogástalanul működik a rendszer.
2012. szept. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem se működött 80W90-es olajjal, 4000 km-t tettem meg 10w40-es olajjal, hiba nélkül.
2012. szept. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként régen más szabvány volt érvényben (talán goszt vagy mi), nem a mostani. Ezért van a kavarodás. Simsonomban 10w40 van nekem is. Tökéletesen működik vele. Rigámban 80w90 hajtóműolaj van, de nagyon rossz vele. 10w40-el jobb volt. Le is lesz cserélve.
2012. szept. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Sokat Simsonoztam régen olyan olajat öntöttem bele ani éppen kéznél volt. Akár 2T-t is. Soha semmi baj nem volt.
2012. szept. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kgpassat ***** válasza:

Elsőnek üzenem, hogy ne beszéljen marhaságot.

Mehet nyugodtan a 10W40-es olaj.

2012. szept. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ezeket úgy birom szegény simsonban sehol nem számit hogy mit teszel bele csak itt b@szátok meg nem nagy feledat venni bele 4 deci olajat ami BELE VALÓ nem mást! a kocsidba is mást teszel bele mint mit hozzá irnak NEM hát akkor mi a különbség egy simóval?
2012. szept. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!