Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Enduro motornak mennyire...

Enduro motornak mennyire tanácsos a gumiját felfújni? (Yamaha DT)?

Figyelt kérdés

Eddig 0,6 -ot mutatott, de lapos volt, mivel csak nemrég óta használom, most kezdem rendbe tenni, nem tudom, felfújtam 2,0-ra mindkettőt de most meg túl keménynek tűnik.

Aki ért hozzá, mit ajánl? Terepre (!!) mennyire tanácsos felfújni? Ha túl kemény, nem lesz ez túl csúszós kemény talajon pl? stb ?

Köszi


2009. júl. 31. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
hátsó 2.0 első 1.8
2009. aug. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

oké nagyon köszi, és ha úgymond kemény "pattogós", cak mert eddig betonon érzem ezt rajta az előző állapotához képest, akkor nem lesz az amit írtam, hogy jobban csúszik, borulékonyabb stb?

Mert a "lapos" ahogy észrevettem nyilván sokkal nagyobb felületen tapad a földön, és számomra is meglepő módon nem csúszott olyan helyeken ahol pedig más motor (normál kemény gumikkal) szokott.

Köszi ...

2009. aug. 1. 08:42
 3/8 anonim ***** válasza:
ha pattogós az a rugózás miatt van, sajna sok robogón nem lehet állitani. Talán egy picit lehet kevesebb keréknyomást alkalmazni, ha nincs teleszkóp állitási lehetőség! Nehéz aszfaltot és terepet összehangolni, kerülni kell amennyire lehet a kátyúkat, tudom ez szinte lehetetlen az utakat ismerve!
2009. aug. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ismét köszi, de FIGYUSZ!!!!

ÉN CSAKIS KIZÁRÓLAG KEMÉNYEN TEREPRE használom, tehát ilyen körülmények között értem. Csak itt is iszonyú kemény agyagos száraz és nyaktörő helyeken mentünk sokszor, na most tök jó volt a tapadása, én magam se értettem sokszor hogy a frászba nem csúszoitt meg azon a kb 2 centi kemény poros felületen amin éppen átverekedtük magunkat, és aza félelmem, hogy majd most aztán fog csúszni és borulni rendesen.

(ne hari, nagyon parázós vagyok, mert estem én már qqurva jókat enduróval meg crossal...)

2009. aug. 1. 08:51
 5/8 A kérdező kommentje:
ja a rugózása iszonyú jó, sztem azzal nincs gond ....
2009. aug. 1. 08:51
 6/8 anonim ***** válasza:

:D az a motoros aki még nem eset, az nem is motoros!

Akkor a gumi mintája xar sz.tem. Vagyél Dunlopot XD jó drága de jó

2009. aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

hát nézd, Continentál van rajta és még nem annyira kopott ...

na jó, tudom én h aki nem esik az hazudik, csak nemrég volt műtétem is, nagyon nem hiányzik h ez a rohadt 160 kg rám essen ... már bánom, hogy nem egy fele ilyen súlyú motort vettem, ahog yhallom ez baromi nehéz úgy az átlaghoz képest, egy 80 kg-s crossal bátrabb lennék, ezt meg megtartani se tudom, csak ha a lendület visz :)

Ellenben bika erős, ennek örülök, ez úgy felszalad olyan emelkedőn is ahol gyalog is küzdés lenne mint a huzat, szóval ilyen szempontból meg jó :D

2009. aug. 1. 15:24
 8/8 anonim válasza:
mi endúrósok 1.4 bar- ra fujjuk átlagba a hátsó gumit, az elsőt 1.7 körülire. terep függő
2009. aug. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!