Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kint dolgozok Németországban...

Kovács.ádám. kérdése:

Kint dolgozok Németországban a Német kollégámtól megvenném az autóját, de nem tudom a menetét. Mit kell csinálnom?

Figyelt kérdés
-Miket kell kitölteni -Ki kell-e vonatnom itt a forgalomból és kérnem kell e rá Ideiglenes rendszámot ha vezetve akarom hazavinni? -Amíg hazaviszem a rendőr ha megállít megbüntethet-e hogy magyarként külföldi autót vezetek -Tudom e igazolni az adásvételivel hogy most vettem és honosítani akarom teljesen jogszabályosan? -Ha kell ideiglenes rendszám akkor az meddig érvényes itthon menyi időm van honosítani az autót?
2012. szept. 20. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Megírod az adásvételit,az autó papírjaival hazajössz és kész.Magyarországon külföldi rendszámmal rendelkező autó,magyar állampolgársággal 1napig tartózkodhat,ha tudod igazolni hogy kint dolgozol és laksz akkor 30napig.Ideiglenes rendszámban ne gondolkodj,pénzkidobás.Az átírás,műszaki eredetvizsga 150ből kijön általában de ez függ hogy euro hanyas motor van benne
2012. szept. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Ez az autó egy Volkswagen Passat VI Variant 2.0 PD TDI R-Haighline DSG 170.le 2008. évjárat -lenne. 700Euróért ideadná hazavinném és mondjuk még 500Ft a honosítás mindennel együtt, összesen 2500000ft. De hallottam rossz híreket a 2.0 ezres passzátokról drága javításokról! Ez az autó otthon mivel full extrás 3millió fölött van! Szerinted megéri vele foglalkozni? Mert ha nem is válik be még akkor is eltudom adni kb 3millióért és még hasznom is lenne rajta vagy rosszúl gondolkodom, javíts ki ha tévedek válaszodat köszönöm!!

2012. szept. 21. 12:02
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam 7000euróért venném és 500e Ft lenne a honosítás Kb. így 2500000Ft. Így helyes!!
2012. szept. 21. 12:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Eladásra megéri,bár nem hiszem hogy jelen helyzetben a nagykocsikra túlzott igény lenne.Én dolgoztam Bosch dízel szervízben,a kétezresekkel valóban sok baj van,egy PD elem 250eft,és amelyikben Siemens van nem javítható csak csere.Tehát a 4db 1millió ft.
2012. szept. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!