Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a BMW 320d...

Mi a véleményetek a BMW 320d autóról e46 1998-2001 köztiekre gondolok, mennyire szervizigényes, alkatrész árak típushibák, megéri ilyet venni? Sajnos csak ilyenre van pénzem, de ennek is nagyon örülnék ha meglenne.

Figyelt kérdés
2012. szept. 20. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Inkább gyűjtögess még egy kicsit, a modellfrissítés utáni autók sokkal jobbak voltak (főleg az újabb motor miatt).
2012. szept. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hibák:

-perdülettorok folytószelep leszakadása,beszívja a motor és hengerfej le

-EGR dob átlyukad,befolyik a víz és fehéret füstöl

-turbo csere sem ritka

-motortartóbak /olajos csillapítású igen drága/

2012. szept. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
értem én de még erre sem jött össze a pénzem kel még pár hónap,gyerekkorom ota bmw az álmom,most 26 vagyok ,3 kocsim volt eddig.bontót alkatrészeket lehet venni hozzá?
2012. szept. 20. 20:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Bontanak már ha van törött,én Angliában élek,jobban jársz ha veszel egyet a scapyardról és hazaviszed.

Egyik magyar srác vett egyet 2003as 320d kombi 1200fontért összes gyári kulcs,bőr belső,multikormány digit klíma stb,az említett EGR dob volt rossz,emiatt kidobták,ő meg elhozta Southamptonból.

2012. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A főtengely is lehet még hibaforrás,volt pár olyan BMW dízel,ami anyaghiba miatt eltörte a főtengelyt és nagyon durván zsebbe nyúlós a javíttatása.Kollégám 320d-je is így járt,800-ba került a javítása.
2012. szept. 21. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
MOndjuk 800 ért nem javitanám.. 800 ért venni kell egy hiányosat vagy sérültet lejárt müszakival de jó motorral és ennyi.. motorját áttenni és a többi része lenne donor autó
2018. aug. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mennyivel jobb az újabb motor ? A 150 lovas azért jobb mert közösnyomócsöves ? Ember.. abba az elektromos porlasztó ha megkotlik akkor mind a 4 et cserélni kell és az kb 300-400 ezer ft. Míg az adagolósnál nincs ilyen mert nem elektromos porlasztós max csúcsokat kell ujat venni (4x27 ezer ft). Adagoló hiba lehet azt kb ennyi, sokkal egyszerűbb mint a CR, kevesebb hibalehetőség. Illetve, a KM kiolvasás mindegy, mivel nemvalószínű, hogy ki olvasható. Illetve, ha jó állapotú és nem 1-2 éven belül behozott hanem pl 3-4 éve akkor az eddigi tulajok költhettek már rá eleget ahoz, hogy jó legyen. Turbó biztos cserélve volt egy tekert 250-280 ezer km es dízelbe ( ha valóságban 400-500-600 ezer km is van benne) valszeg kettőstömegű is cserélve volt már ilyen futásnál, így lényegében nem nagyon lenne gond, a motor meg ha nem füstöl mint állat, és nincs szar hangja akkor jó. Elmennek ezek rengeteget nem kell aggódni. Futóműbe lehet hiba de az kiderül a próbaúton. Én a saját vásárlásomból példálózok, nem találtam újonnan magyarországi forgalomba helyezésűt ezért kerestem olyat ami hamár behozott legyen minnél régebb óta behozva tehát nem R-P rendszámos nem is N-s hanem M-es ( 2014 ben behozva) ez alatt az 5 év alatt ment 70-80 ezer km-t, a sok rossz dolgot kicserélték már és én megvettem úgy, hogy kettőstömegűt cseréltek már, turbót is már tehát így nem nagyon érdekel, hogy 600 ezer km van benne vagy a valós 270 mert azok a dolgok amik rizikósak cserélve lettek. Azóta is jó az autó, nem kell havonta szervizbe vinni, és nem akar szétesni alattam. Tehát hajrá, és ne félj annyira tőle, mert a legtöbben akik drágának mondják valójában sose ültek ilyen autóban, pláne nem is volt nekik.Illetve ajánlom, hogy marketplaccen nézz facebookon vagy csoportba, ott látod ki hirdeti, elég jól le lehet szűrni az eladó alapján, hogy milyen lehet az autó :)
2019. jún. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szívósornál pillangószelep leszakadás csak a 150 lovas CR ben fordulhat elő!! 136 lovasban nem olyan van ;) ez is előnye. Tehát 136 lovasban kb az adagoló lehet a ludas a 150 lovasba meg minden más xD nem véletlen VW nél is az adagolós 1.9 TDI-k mennek 600-800 ezer km-t. Biztos azért mert olyan szar az adagolós dizel. Dci Renaultban még nem találkoztam 600-800 ezer km- futottal és az már közös nyomócsöves mint a 150 lovas 20d...
2019. jún. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!