Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy automban vezérlést kell...

Egy automban vezérlést kell cserélni mert elérte a megfelelő km-t. Viszont vízpumpát nem akarok. Meddig szokta bírni egy vízpumpa?

Figyelt kérdés
Abszolut hülyeség ezen spórolni? (közel 20e lenne a vízpumpa, és végülis az nem okoz gondot, ha elromlik, vissszajelző jelez, meg kell vele állni.. )
2012. szept. 22. 11:37
 1/6 anonim válasza:
Ne ezen akarj spórolni. Lehet, hogy a régi vízpumpa hirtelen megáll, a vezérműszíj átugrik egy fogat, a hengerek lefejelik a szelepeket, az egész motor kuka.
2012. szept. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem írtad milyen autó, amennyiben a vezérműszíj hajtja csere(előttem irták mekkora kárt tud okozni.)

Amennyiben nem a vezérműszíj hajtja akkor maradhat

2012. szept. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

de, sajnos az..:) Értem.


Annyiban tudnátok még segíteni, hogy milyen márkát érdemes venni vezérlés szettből+ vízpumpából?

2012. szept. 22. 12:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb akkor kicserélni amikor szét van szedve a motor. Így a szerelő 1 szerelési díjért cseréli ki neked. Ha már ennyit költöttél rá szerintem ne itt spórolj. Ha a vízpumpád nem megy semmi nem fog visszajelezni csak simán azt veszed észre hogy felforr a motor. És bizony nagy gondokat is akadhatnak a motorba attól hogy nincs hűtés.

Ámbár ha semmi baja a vízpumpádnak és nem hívta fel rá a szerelő a figyelmet hogy gyanús akkor miért kéne hozzányúlni?

2012. szept. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ámbár ha semmi baja a vízpumpádnak és nem hívta fel rá a szerelő a figyelmet hogy gyanús akkor miért kéne hozzányúlni?"


Ekkora baromságot.És még te adsz tanácsot ? Akkor ennyi erővel a szíj is maradhatna, nem ?


Attól hogy a vízpumpa esztétikailag kifogástalan, attól még szerkezetileg lehet vele gond.


Cseréltesd ki azt is !

2012. szept. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 atilis ***** válasza:
Cseréltettem vezérlést nem olyan régen, és a szerelő mondta, hogy ha szétszedte, akkor megnézi a vízpumpát, hogy kell-e cserélni, ha nem kell, akkor nem fogja. Tehát, ha olyan állapotban van, hogy nem kell kicserélni, akkor a szerelő, ha nem akar mindenáron lehúzni, nem nyúl hozzá. Persze, ha van rá pénzed, és nyugodtabb vagy úgy, ha új lesz benne, akkor cseréltesd ki, nem veszítel vele semmit.
2012. szept. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!