Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az autópályán viszonylag...

Norby979 kérdése:

Ha az autópályán viszonylag szorosan megyek egy kamion mögött kb milyen mértékű fogyasztáscsökkenéssel lehet számolni?

Figyelt kérdés

2012. szept. 23. 16:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Olyan 20%. De attól függ milyen távolságot hagysz. Ha 1m re vagy tőle, akkor közel 80% csökkenés. ( Állitólagba volt egyszer...)
2012. szept. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt ne felejtsd el, hogy nem szeretjük, ha szorosan jön mögöttünk valaki, mert bármi gríz van, mi megállunk, de te már nem fogsz tudni.
2012. szept. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

"Csak azt ne felejtsd el, hogy nem szeretjük, ha szorosan jön mögöttünk valaki, mert bármi gríz van, mi megállunk, de te már nem fogsz tudni."


Én nekem semmi bajom nincs, ha jön mögöttem egy mazsola, egyrészt azért, mert ameddig még látom tükörből, van elég távolsága, másrészt ő felelőssége ;)

2012. szept. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Csak a fogyasztás csökkenés akkor kezdődik, amikor már olyan közel van, hogy nem látod a tükörből.

Az, meg hogy az ő felesége, az kevés vigasz amikor péntek este 9kor az otthontól arra vársz, hogy a tűzoltók lefejtsék szerencsétlent a pótkocsi végéről...

2012. szept. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudsz biztonságosan olyan közel haladni egy kamionhoz, hogy a fogyasztáson észrevehető legyen. Ha olyan követési távolságot tartasz, ami mellett nem szaladsz rá, messze kikerülsz abból a zónából, amiben "fogná a szelet", ha meg olyan közel mész, hogy ténylegesen szélárnyékban légy, az első fékezésnél neki fogsz menni.

Nem te vagy az első ilyen próbálkozó itt, volt már egy nagyokos, akinek állítólag 0,1 másodperc volt a reakcióideje. Igaz, az kis Münchhausen később nyomtalanul eltűnt, most már nem okoskodik.

2012. szept. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy sokkal kevesebbet fogyasztana, viszont ha beleszállsz a kamionba (elég valószinű), akkor több lesz a javitás, mint amennyit spóroltál, feltéve ha élve kiszállsz az autóból.
2012. szept. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
84%
Azt az Állítólag műsort én is láttam, nem lesz 80%-os fogyasztáscsökkenés! De jöjjön egy kis fizika is: ha valóban 40-60 cm-rel mész mögötte, akkor lesz fogyasztáscsökkenésed, de egy esetleges fékezésnél nekimész. Azonban ez nem lesz nagy ütközés, mert azon a 60 cm-es távon nem lesz akkora a sebesség különbség, hogy rommá törd a kocsidat. Összességében rohadtul nem éri meg ezzel szórakozni.
2012. szept. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

" Azonban ez nem lesz nagy ütközés, mert azon a 60 cm-es távon nem lesz akkora a sebesség különbség, hogy rommá törd a kocsidat."

Azt kihagytad a számításból, hogy ha a mögötte jövő elbambul, az sem tart követési távolságot...


Én amikor utolérem a staut, mindig úgy állok meg, hogy ha a mögöttem jövő kamionos elbambul, és belémrongyol, akkor maradjon egy 20-25 méterem, mielőtt beletol az előttem állóba. Ha tud valamennyit fékezni, akkor én megúszom gond nélkül.

Viszont, ha a 60centizés miatt egy személyautó bekukkant az aláfutásgátló alá, az még nem akkora para, de ha a mögötte jövő már 70-90-130-cal telibeveri hátulról, akkor ott már nagy a baj.

2012. szept. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
#8 Igazad van, de nem arról volt szó, hogy még amögött is jönnek-e. Én konkrétan arról írtam, hogy egy kamion, mögötte 1 személyautó.
2012. szept. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Persze, az úgy rendben is van :) Csak jeleztem, hogy lehetnek mások is az úton.
2012. szept. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!