Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ajándék átírás mit jelent?

Ajándék átírás mit jelent?

Figyelt kérdés

használtauto.hu-n láttam olyan autót amihez az volt írva,hogy ajándék átírás ez most mit is jelent pontosan?

Minden benne van az autó árában?Vagyonszerzési illeték,Új forgalmi engedély,Törzskönyv,Eredetvizsga??

köszönöm


2012. szept. 25. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen így benne kéne lenni az árba így ők csináljak az eredetvizsgát is így oda viszik ahova akarják nem tudod meg hogy törték tekerték stb nem ajánlom
2012. szept. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez kinti autóknál van, ahol az adás-vételi szerint külfölditől veszed meg az autót. Azért a forgalmi+törzskönyvet biztos kifizettetik.
2012. szept. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

mert ha én állom a költséget,tehát én döntöm el hova menjek átiratni...abból honnan tudom meg a kilóméteróra állást vagy hogy törve volt-e?

köszi a válaszokat

2012. szept. 25. 17:49
 4/11 anonim ***** válasza:

ezt úgy érdemes hogy.:

-Megveszed, a kocsit kifizeted

-Elviszed egy általad választott lehetőleg megbízható eredetvizsgával /műszaki vizsgával foglalkozó műhelybe

-ott elvégzik az eredetvizsgát +17-20 e Ft megmondják neked hogy volt e törve pörgetve festve stb

-de ha mindezt ráhagyod egy kereskedőre szépen átba**

2012. szept. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Jók a válaszok, de én ilyenkor kérnék egy alvázszámot is, és utánanézetnék a kocsinak. Ha a kereskedő nem nagyon akarja ezt, az már gyanús.

Nemrég Unokaöcsémnek vettünk autót, kinéztek egyet neten, beszéltek is a kereskedővel, de mivel 200 km-re volt, mondom kérjétek el az alvázsszámot. Felhívták, azt mondta, sms-ben küldi. 5 perc múlva telefonált, hogy elvitték az autót(este 1/2 8-kor...). Utána is fenn volt a hírdetés...

2012. szept. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De miután megveszem az autót már mindegy hogy volt-e tekerve vagy festve vagy akármin nem?hiszen a pénzt már kifizettem az autóért...mit tudnék már én ekkor tenni?
2012. szept. 25. 18:24
 7/11 A kérdező kommentje:
alvázszám alapján hogyan nézel utána a kocsinak?:O
2012. szept. 25. 18:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Vissza lehet vinni, a falunkban, most 2 kocsit hoztak vissza egy nepperhez, mert rájöttek, hogy tekerte az órát(az ABS jeladó rögzítette a km-t..)

Bemész egy márkaszervízbe, keresel valami ottdolgozót, stb. Meg lehet oldani!!

2012. szept. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy külföldi autóról van szó! Ott nem kell átírási illetéket, és eredetvizsgát sem fizetni, ha külfölditől veszed az adás-vételi szerint! Ezért olyan nagylelkűek, hogy ajándék átírást adnak.
2012. szept. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Így nem is érdemes autót venni?
2012. szept. 26. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!