Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meg van a jogsim de még...

Meg van a jogsim de még várjak 30 napot arra, hogy vezethessek is? Pfff mi tart annyi ideig egy kártya megcsinálásába? -. -

Figyelt kérdés

2012. szept. 26. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Ha megvan a jogosítványod, semmire sem kell várnod. Ha még csak a vizsgáidon vagy túl és a kártyát várod, akkor pedig el kell viselned, hogy most, nyáron egyszerre sokan vizsgáztak, hogy ne kelljen iskolából kimaradniuk, esetleg ne kelljen ősszel, télen, rossz időben vezetniük. Ilyenkor mindig torlódás van.

(sok olyan nagyképű paraszt szerzett most jogosítványt, mint te)

2012. szept. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Ilyen felfogással be se ülj az autóba, de motorra se ülj fel mert fejre álsz

Mégis mit gondolsz hogy kapsz egy keményített A4-es lapot amin pecsételve van hogy: Jocóka ALKALMAS VEZETÉSRE

20/F

2012. szept. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

semmi, az útlevelet is megcsinálják neked 2-3 óra alatt ha fizetsz eleget... sima kib@szás...

ez sem tartana sokkal több ideig, de sajna ki kell bírni


a 30 nap meg a max, általában kiérkezik 1-2 hét alatt


előző válaszoló, miből szűröd le hogy nagyképű a kérdező?

2012. szept. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves első két válaszolóm!

Talán azért vagyok kiakadva mert szükségem lenne már most rá nem azért tettem le, hogy csak úgy legyen! És igen ha már kifizettem ennyi pénzt akkor elvárnám Én is a gyorsabb ügyintézést! Amúgy nem tudom, hány évesek lehettek de igazából nem is érdekel mivel az értelmi szintetek még talán a 10-et sem üti. És igen k..vára nagyképű vagyok és elmehettek a bü..s pi...ba!

2012. szept. 26. 21:41
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem keresik a mondatod végéről az n betűt. ;-)


Leírom helyesen a kérdésed. Lehet, már nyolc általános sem kell hozzá?


Megvan a jogsim, de még várjak 30 napot arra, hogy vezethessek is? Mi tart ennyi ideig egy kártya megcsinálásában? (Nem inkább Miért készül el ilyen lassan?)


Kedves Kérdező!

Most soknak tűnik talán ez a harminc nap, de – ha valamiért be nem vonják –, és szép hosszú életed lesz, akkor harminc, negyven, ötven év múlva is feljogosít a vezetésre.


Mindenféle igazolvány nem csak „test”, matéria. Egy kenyeret ha megsütnek, viheted. Annak a kis műanyag lapocskának nem csak a fizikai léte valós. Ahhoz több hivatalban adat kapcsolódik. Azaz, amikor benyújtod a papírt arról, hogy levizsgáztál, nem csak egy plasztik izére kell odabiggyeszteni a képed, ráírni a neved, hanem nyilvántartásba is vesznek.

A harminc, esetenként hatvan nap a hivatalok számára egy általános időkorlát. Ennyi idő alatt el kell végezni egy adott feladatot. Jelen esetben az igazolás átvételétől számított harminc napon belül történni kell intézkedésnek. Gyakorlatilag ez lehet már másnap, de a 29. vagy 30. nap is. Később nem. Ez lehet az igazolvány elkészítése, vagy annak elutasítása is. Mondjuk azért, mert a papírjaid alakilag nem megfelelőek, a tartalma nem illeszthető más adatokkal. Pl. Gipsz Jakab Ferdinánd a nevet, lakozol Seholfalva, Kossuth utca 3. Az ő nyilvántartásuk szerint. De a te igazolásodon Gipsz Jakab áll, és Sehol falu. Ekkor futni kell még egy kört, hogy akkor most te te vagy-e, vagy valaki más.


A hivatalokat meg nem lehet úgy méretezni, hogy annyi ügyintéző legyen, amennyi 1-2 nap alatt végez minden üggyel. Ilyen még nagyon gazdag országokban sincs. Van egy elfogadható keret. Ha egyszerre sok ügy fut, hosszabb idő kell, ha kevés, akkor gyorsabban haladnak.

2012. szept. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát így ebbe bele se gondoltam, de igaz! :) Elöttem csak az a 30 nap járt! De már belenyugodtam és megoldottam másképp azt amiért 1 hét múlva már kellett volna! :)
2012. szept. 27. 08:40
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

miért sok a 30nap

a diákig. igényeltem , adtak ideiglenes lapot ami nov 20.án jár le de már most tudták h valószinű nem jön meg addig ugyhogy majd mehet még lapért, már most előre tudják h ugyse lesz kész 3 hónapon belül... :( elszomorító....

2012. szept. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!