Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Calibra 4x4 Turbo. ONLY...

Opel Calibra 4x4 Turbo. ONLY állandó hátsókerékhajtás. Lehetséges?

Figyelt kérdés
Meg lehet csinálni az alap gyári autóval? illetve mit kell átalakítani ahhoz, hogy hátsó kerekes legyen, továbbá hogyan lehetne megcsinálni hogy zárjon a difi? (Driftre kell)
2012. szept. 28. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy jó szerviz és dagadó pénztárca együttes remekül helytáll az ilyesmiben. Próbáld ki őket!
2012. szept. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hát igen csak pénz az nincs nagyon, szerelő haverom van, csak nem akarok több 100ezret pluszba szerelőkre elverni....


engem igazából a szerkezeti megoldás érdekelne. ez mechanikus vagy elektronikus vezérlésű a kapcsolás?

2012. szept. 28. 17:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha értesz a drifthez, nem csak annyiból áll számodra, hogy a T***O-parkolóban húzgálod a kéziféket, akkor tudhatod, hogy a Calibra hajtáslánca teljesen alkalmatlan az ilyen játékhoz. A keresztben beépített orrmotor és a mellette csücsülő váltó nem jó drifthez, még akkor sem, ha sikerül megoldani, hogy csak a hátsó kereket hajtsa.

Egyébként a Getrag F28/6 váltóhoz tartozó központi nyomatékelosztó eléggé összetett: van benne bolygómű, többtárcsás, hidraulikus működtetésű tengelykapcsoló és viszkókuplung is. A viszkó a két tengely közti nyomatékelosztást szabályozza, a többtárcsás kuplung pedig a két tengely hajtását oldja szét, ha szükséges. Ezt - ha jól tudom - elektronika vezérli. Ha ezt a két tengelykapcsolót fixen össze tudod zárni és ki tudod iktatni az első tengely hajtását (ez nehezebb lesz), akkor hátsókerekes lenne az autó.

De nem lenne jobb attól senkinek sem. Ahhoz, hogy érdemben lehessen driftelni, hosszában beépített orrmotor kell, hagyományos, kardános hajtással, esetleg transaxle elrendezéssel.

2012. szept. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tehát röviden, tömören, ha nincs pénzed, hagyd a fenébe a projektet egy időre és gyűjts egy M3-as BMW-re.
2012. szept. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

aha. hát akkor marad az E30 :D csak gondoltam kicsit legózgatok....:P


mondjuk e30 alapból jó driftre én úgy tudom.

2012. szept. 29. 10:03
 6/6 A kérdező kommentje:

mert igazából olyan kellene ami egyszerű mint a bot... semmi elektronika, és könnyen szerelhető...

de ez most csalódás 1 kicsit azt hittem a calibra sokkal egyszerűbb ennél de nem...:(

2012. szept. 29. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!