Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet az autón a hátsó kerekek...

Lehet az autón a hátsó kerekeket úgy állítani, hogy a gumi a teljes felületén fusson? Mert most megvannak dőlve befelé, és kissé a belső felükön futnak.

Figyelt kérdés
Ez a probléma most jelentkezett mikor ültető rugókat szereltettem be. Eléggé aggaszt mivel így nagyon kopnak a gumik. (honda civic ej9)

2012. szept. 30. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:

(Próbáld ki, most majd tudsz vele driftelni xd)


Amúgy sajnos nem tudom mit kéne vele csinálni.

2012. szept. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van amelyiken lehet, van, amelyiken nem. Ez nem otthoni munka, nagyon-nagyon precíznek kell lenni, vidd el egy futóműveshez! Ráraknak a kerekekre egy berendezést, ami tizedfok pontossággal képes érzékelni a kerekek állását, és a dőlés, összetartás, stb. értékek látszanak a számítógépen, a gyári értékekkel egyetemben. Összetartást ha jól tudom minden autón lehet állítani, dőlést meg a gagyibbakon nem, de nem vagyok biztos benne. Nagy esély van rá, hogy megoldódik a problémád.
2012. szept. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ,teljes felületén kopik a gumi vagy rendellenesen? Mert hogy te látod ,merre dől az egy dolog.

Belső fele kopik jobban az nem azért van mert befelé dől,hanem összetartás.Autónként változik,elvileg rövidebb rugóval se térhet ki a függőleges síkból,valószínűleg azelőtt se állt jól a futómű,minden szilentet,stabilizátort újakra kell cserélni,csak utána érdemes beállíttatni.Ahány autó annyi futómű.Otthon úgyse tudod megcsinálni,vidd el futóműbeállításra,bár nem tudom ezt az ültetést hogyan korrigálják,lehet hogy drága lesz

2012. okt. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

utolsónak.

egyet értek veled. De a gumi belső fele szerintem kopik a dőlészsögnél is. A kép baloldalán látható probléma van nálam is [link]

, csak a hátsó kerekeknél. Mennyibe kerül ezeket kicserélni? Egyébként lehet hogy előbb is volt ilyen problémám csak nem vettem észre.

Köszönöm a válaszokat

2012. okt. 1. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!