Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalomból kivont ideiglenes...

Forgalomból kivont ideiglenes külföldi okmányokkal, rendelkező autó!?

Figyelt kérdés

Láttam egy pár autót amit így árusítanak:forgalomból ideiglenesen kivont külföldi okmányokkal rendelkezik.

Mik az eljárások hogy Magyarországon tudjam használni.

Mi van akkor ha nincs rajta múszaki és ha van.?

Hol kell kivonni a forgalomból?Az adott országban ahol ideiglenesen ki lett vonva,vagy vannak Magyarországon olyan helyek,ahol ezt el intézik?

Illetve ha másik megyéből akarom elhozni lábon,ahoz elég egy útvonalengedély,akkor is ha nincs rajta műszaki?

Köszi előre is


2012. szept. 30. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Elvileg még érvényes külföldi papírt is kilehet itthon vonatni. (ezt nem próbáltam ), az enyém végleges volt.

Egyszerübb olyat venni ami véglegesen kivan vonva.

magyar eljárás:


NKH műszaki + forg. ba helyezés papír kb 40. Nemszámít, hogy van-e külföldi műszakija. Itthon akkor is lekell vizsgásztatni.

Vámhivatali ügyintézés ( regadó, ez mint tudjuk sokmindentől függ... ), kifizated, pár nap múlva megkapod az regadó igazolást.

Kötsz egy kgfb-t. Utána mehetsz az okmányirodába.

A szállításra meg anniyt, hogy bérelsz párnapra P-rendszámot, aztán kész.

2012. okt. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja útvonalengedélyről csak annyit, hogy csak olyan kap akinek van rendszáma. ( nemtudom, hogy külföldire lehet-e ). Mivel az enyém véglegesen kivolt vonva nemvolt neki semmilyen, igy maradt a próba rendszám szállításhoz...
2012. okt. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Èrtem,igy màr vilàgosabb.az mèg èrdekelt volna hogy mi van ha mèg van rajta forgalmi,de külföldi,azt hol tudom kivonni a forgalombol,bàr nem szàmít,mert sokat vagyok ausztriaba meg nemetbe,nah meg hàtha ír mèg erre vki valamit.köszi a vàlaszt
2012. okt. 1. 18:37
 4/6 A kérdező kommentje:
Jah mèg valami.minek a roviditèse a kgfb?nem vok jàrtas ilyenekben,első autó lenne.
2012. okt. 1. 18:39
 5/6 anonim ***** válasza:

kgfb- kötelező gépjármű felelősség biztositás.


A külföldi okmányokat úgyanúgy az adott ország okmányirodáiban intézik, mint mi a mieinket.


ja: Kétnyelvű adásvételi, tipuskönyv, kétrészes forgalmi.

Ha ezek közül valamid hiányzik, nagyonsokat fogsz szívni, legyen meg mind vagy hagyd.

2012. okt. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindent èrtek,kivève a kètrèszes forgalmit.ki tutod fejteni ez mi pontosan mert ilyenről mèg nem halottam.
2012. okt. 1. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!