Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autom hidegen könnyen...

Az autom hidegen könnyen fullad. Miért?

Figyelt kérdés
Peugeot 106 1.1i HDZ motorkod, 91es, lambdaszonda, gyertyák, benzinszűrő, olaj-olajszűrő, motorvezérlő cserélve voltak. Debrecen egyik állítolagos legjobb elektromosához vittem, Bosch motordiagnosztikával bevizsgálta, és elvileg csak a kompjuter volt bajos, de ahogy mondtam ez ki lett cserélve, annyi változott, h a motor nem rángatott állandoan, viszont meg-megtorpan és hidegen konnyen fullad, főleg ha üresbe vágod és lassan ráfékezel. Nem ránt, csak simán leáll. Tippek?
2012. okt. 2. 19:22
1 2
 1/11 Blaiseboy ***** válasza:

Csak tippelek, hogy a szivatójával van valami, esetleg koszos vagy nem jó olaj van a váltóba, és amíg a melegtől nem hígul fel kellően, addig az fullasztja a motort.

Ha elindítod hidegen, akkor mit kell nyomni gázt neki? Üresben nem gurul el hidegen?

2012. okt. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ha hidegen indítom szépen megy de ahogy egy kanyarhoz érek és üresbe rakom várok a forgalomra megyek nagyon nagy gáz kell neki hogy ne fulladjon le ahogy engedem kozbe a kuplungot.. üresbe nem gurul sehová.
2012. okt. 2. 23:16
 3/11 A kérdező kommentje:
ez a váltóolaj nem is rossz ötlet !!!!
2012. okt. 2. 23:17
 4/11 Blaiseboy ***** válasza:

Hát ha üresben nem gurul sehova, akkor szerintem nem a váltó olaj.

Próbáld ki, hogy hideg reggelen elindítod sík területen, úgy, hogy nyomod a kuplungot, a kocsi legyen üresben.

Aztán kiengedett kézifékkel, engedd fel a kuplungot, és ha egy kicsit esik a fordulat, esetleg elkezd gurulni a kocsi, akkor a váltóolaj.

Szerintem amit te mondasz, azzal nem igazán lehet mit kezdeni. Ez egy 21 éves autó, csodát ne várj tőle.

Nekem egy pár évvel idősebb Kadettom van, azt is melegíteni kell, vagy ha sietek nagy gázzal indulni, mert nekem is fulladozik.

Nincs semmi baja, csak az ilyen öreg autóknál már csak így megy...

2012. okt. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ennyi marhaságot is csak itt olvashat az ember...XD


Mi az úr isten köze lenne a váltóolajnak az üzemanyagellátáshoz???

Magyarázzátokmár el,mert befonom a hajamat így kora reggel..

2012. okt. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 weltmaister ***** válasza:
Nálam is hasonlót csinált a Swift. Nálam alapjárati motor csere, és injektor beállítás megoldotta a problémát.
2012. okt. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Blaiseboy ***** válasza:

07:58-asnak.

Állításod szerint a fizika hülye.

Ha még jogsid sincs, akkor gondolom mennyi tapasztalatod van. Csak mert ott is oktatják, hogy télen kinyomott kuplunggal kell indítani a motort.

2012. okt. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem hülye a fizika...

Tél sincsen,a kérdező pedig nyílván tudja,hogy az akksi és az önindító kímélése érdekében kinyomott kuplunggal indítunk.


De ne mondjunk már ekkora baromságokat neki,/hogy azért rángat meg fullad le neki hidegen,mert a váltóolaj megdermedt/,mert csóri most lehet h tök feleslegesen elmegy,és lecseréli a váltóolajat...

2012. okt. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Blaiseboy ***** válasza:

Szerintem közrejátszhat benne.

Az akksit meg az önindítót azért kíméli, mert nem kell még a váltót is (az olaj által) megforgatnia.

Én is gondolkodtam az időjárás tényezőn, és a saját kocsimon tapasztalom (Opel Kadett 1.3S), hogy fenn áll a probléma a reggeli 8-10 fokban is. Pedig direkt a gyárilag beleírt olajat rakattam bele. Egyszerűen ezek a kocsik még ilyenek. Hidegen rángatnak.

Nincs benne egy fél űrhajónyi elektronika. :P

Azért megy mindig. Így vagy úgy, de megy!

2012. okt. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hideg motorral nerángatózzatok,pláne ezekkel a /lassan/veterán kocsikkal.

-A váltóolaj pedig még szibériában sem tud annyira megdermedni,hogy az bármilyen kihatással legyen a motor teljesítményére,esetleg az alapjárat csökken valamelyest,de le nemállhat miatta.

Ez volt az utolsó komment amit ide írtam,vagy megértitek,vagy nem.

2012. okt. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!