Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti milyen autót javasolnátok?...

Ti milyen autót javasolnátok? Max 1.4-es, kis kasznis, ferdehátú, tizenéves kategória.

Figyelt kérdés

Sajnos összetörtem a kocsim, és nagyon kéne másik. Kis fogyasztású kis autót szeretnék 3-400 ezres kategóriában.

Az olasz és francia autókat nem szeretem, igazából japánt vennék, de lebeszélnek róla, merthogy drága az alkatrész.

Tetszik egyébként a Ford KA, meg a Rover 214, esetleg a Polo, bár szívem szerint németet sem vennék. Mondjuk mindennek az ellenkezőjéről is meggyőzhető vagyok, ami fontos kitétel, hogy ferdehátú legyen, hogy le tudjam kapni a kalaptartót, és utazhasson hátul a kutyám.

És nő vagyok, ha ez számít, tehát bütykölni nem fogok a kocsival valószínűleg. Valami megbízható, kisfogyasztású kisautót szeretnék. És főleg városon kívül használom.

Eddig Toyota Starletem, aztán Toyota Carinám volt (azt törtem össze).


2012. okt. 3. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a félmilla még nem gond, akkor mindenképp az alábbi autót javaslom, mivel írod, hogy városon kívül használod főleg. Oda meg azért kicsi, nyúlfarknyi autó nem a legjobb. Kell számolni útra tévedt vaddal, illetve, figyelmetlen, vagy vakmerő autósokkal. Városban szaladgálni elég kicsi autó, de városon kívülre szerintem nem.


Ez dízel, tehát keveset fogyaszt, ferde hátú, bőven van hely a kutyának, biztonságos és nem agyonhasznált pénztemető. Még csak nem is annyira régi.


[link]

2012. okt. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Gondolom a tiéd :) Az a baj, hogy ilyen idős autóból nem mernék dieselt venni, nagyon azt mondják, hogy azokkal már sok a gond.


Egyébként egy ilyenbe bele tudnék szeretni az biztos :)

2012. okt. 3. 17:02
 3/7 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy ráadásul 2.2-es diesel, tehát azért eszik is. A carinát is már le akartam cserélni valami kisebb, kevesebbet evő autóra, csak hát ugye most, hogy összetörtem kicsit más összegekben tudok gondolkodni.
2012. okt. 3. 17:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Tudtam, hogy ezt fogod gondolni, de nem, nem az enyém. Csak annyi közöm van ehhez az autóhoz, hogy volt tapasztalatom ezzel a típussal. Megbízhatóak, nem kell félni a dieseltől, ha rendben van tartva. De egyébként a 3-4 százezres árkategóriát alapból nem ajánlom, abban nagyon nehéz megbízható autót találni, amire nem kell költeni.
2012. okt. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, nagy a motor, de mivel diesel, így nem fogyaszt sokat. Benzinesben egy vagyon lenne ennyi köbcenti. Egyébként városon kívül a kis autó mellett a kis motor sem ajánlatos, mivel nagyon kell pörgeti, hogy menjen. Még többre jöhetsz ki, mint egy nagyobb motoros verziónál.
2012. okt. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt van még egy, hátha ez is segít.


Ebben 1.5-ös motor van 90 lóerővel. És ez is megbízható autó. [link]

2012. okt. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szokásos kötelező olvasmány:

[link]


Amúgy meg én személy szerint F Astrát vennék, de olvasd végig a cikket, aztán válassz.

2012. okt. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!