Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lakkozott felniről a lakkréteg...

Lakkozott felniről a lakkréteget hogyan lehet eltávolítani?

Figyelt kérdés
Van egy motorom amin alufelnik vannak amik gyárilag le vannak lakkozva egy igen kemény lakkréteggel.Az idő vasfoga és a kavicsok itt ott összeverték és szeretném átfényeztetni más színre mert a motor is most fog komplett fényezésen átesni.De ahogyan hallottam nem valami egyszerű dolog ezt a lakkot leszedni róla..

2012. okt. 4. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha gyári akkor gondolom porfestett, szóval valami kemény műanyag van ráégetve(esetleg kerámia)

Szóval kromofág meg ilyesmik valószínű nem bántják.


Viszont:

Lakkozás alatt gondolom polírozott, neked, ha színre fújod nem kell karcmentes felület, sőt, karcos kell hogy normálisan tapadjon a festék(persze nem túl mély karcok, csak amit a festék ki tud tölteni)

Szóval legjobban talán úgy járnál ha lecsiszolod róla, esetleg szemcseszórással is meg lehet csináltatni.

2012. okt. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
homokfujás lenne az ideális...
2012. okt. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Homokfújás kicsit durva lenne szerintem alu felnihez...

Ezért írtam a szemcseszórást. Lényegében ugyanaz, csak homok helyett puhább cuccal szórják(pl dióhéj) ami a fémet kevésbé csiszolja el.

2012. okt. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Arra tényleg vigyázni kell,ne legyen kemény az anyag mert apró gödrök lesznek benne és rá megy 1kg gitt,aztán 1napig csiszolja az ember!(Én igy jártam!!!!)
2012. okt. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!