Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora az Mz ETZ 125 hajtókar...

Mekkora az Mz ETZ 125 hajtókar hossza, vagy esetleg a főtengely elfordulás fokban?

Figyelt kérdés

már végigolvastam a fél google-t de nemtaláltam semmit. ez egy programhoz kéne amiben ezeket a kérdéseket kaptam

-hajtókar hossz

-dugattyú a FHP-tól

bár ha a főtengely elfordulását tudnám, akkor azzal könnyebb volna minden.

köszönöm Imre



2012. okt. 4. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Én annyit tennék a helyedben, hogy keresnék egy olyat, aki Mz bontott alkatrészeket árul, felhívnám, és megkérném, hogy legyen már olyan kedves, és mérje le a hajtókar hosszát, meg esetleg a fokot is, ha van alkalmas blokkja.
2012. okt. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"bár ha a főtengely elfordulását tudnám, akkor azzal könnyebb volna minden."


Szerintem az 360 fok!

Hacsak nem valami mást szeretnél tudni, de nem fogalmaztad meg rendesen.

:D

2012. okt. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tuningolunk, tuningolunk? :P


A hajtókar pontos hosszát inkább MZ-s fórumon kérdezd meg, ott hamarabb találsz olyanra aki pontosat tud.


"dugattyú FHP-tól" - mármint mikor? és milyen egységben? mm, fok, radián, idő?


Mivel ezek nem gyári állapotú 2 hónapos motorok, hanem már sokan húzták a fülüket, ezért ha a vezérlési szögekre vagy kíváncsi azt tudnám ajánlani hogy vedd le a hengert és mérj. Így biztos adatod lesz a saját hengeredről.

2012. okt. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nos igen tunongolás megy, tervezett rezót akarnék építeni két program segítségével, csak az egyik programhoz kell a főtengely elfordulás (fokban) és a másik program ezt kiszámolná, ha tudnám a hajtókar méretét, meg a dugó felső holtponti távolságát sztem a h.fejtől.

köszönöm a válaszokat, Mz fórum lesz belőle sztem

2012. okt. 5. 20:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Az addig oké, hogy főtengely-elfordulás, de melyik pontok között? Erre az is rá fog kérdezni aki minden nap MZ-ket javít. :)


Lehet pl. kipu nyitástól kipu zárásig vagy hasonló.

2012. okt. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A dugattyú és a hengerfej (illetve a hengerfej préssávja) közötti távolságnak inkább abban van szerepe, hogy mennyi üzemanyag távozik elégetlenül, illetve hogy mekkora tágulásnál és bele (vagy jobb esetben nem) a dugattyú a hengerfejbe. Szóval nem tudom mi szerepe lenne a rezónál, de mérni lehet tök egyszerűen: vastag forrasztóónból lecsippentesz egy szakaszt, a kivett gyertya helyén betolod hogy kiérjen a (majdnem) félgömb formájú égéstéren kívülre, ahol a préssáv van, aztán rárúgsz. Utána óvatosan kiveszed és megméred mennyire lapult el.
2012. okt. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. dec. 3. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!