Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri egy autót 200 ezer...

Megéri egy autót 200 ezer futott kilométerrel megvenni?

Figyelt kérdés

2012. okt. 7. 15:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én Szicílián ültem olyan taxiban, amiban több mint 700 ezer km volt, de olyan állapotú, hogy itthon még el lehetne adni újszerűként. Fele annyi zörej és nyöszörgés nem jött belőle, mint a 29 ezer km-t futott Jetta-mból. Azt mondta a sofőr, hogy még jó sokáig bírja, a lényeg, hogy soha ne szedjék szét, ne bontsák meg, mert utána már nem lesz beőle autó. Csak olajat szokott benne cserélni, de azt 10 ezrenként. Konkrétan ez egy Mercedes E200 CDI volt, 2004-es évjáratú.
2012. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Ez tényleg sok mindentől függ, ahogy azt már az előttem szólók is elmondták.De a legfontosabb az a kaszni, futómű

ill. a motor állapota. Ha ezek rendben vannak, akkor 500 e.km sem számít soknak.Az autó alá érdemes mindig benézni vásárlás előtt hogy nem rohad-e, vagy nincs e kilyukadva itt-ott, ez vonatkozik a kasznira is.-Karosszéria lakatos nagyon drága mulatság-.Motor hangja még relevánsabb: nem kopog/zörög -ez utalás lehet a szelepek állapotára is -.Akármilyen autót is veszel ne szégyelj

2012. okt. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

magaddal olyan vkit elvinni aki "ténylegesen ért" hozzá, és nem csak hallott ezt-azt.Minden autó vásárlás után ajánlott az azonnali olaj csere,légszűrű/vezérműszíj/olajszűrő csere, ill. az időszaknak megfelelő gumi csere is. Utóbbi csak indokolt esetben:ez a profil mélység függvénye.Nagyon fontos hogy olyan olajat tölts bele ami gyárilag elő van irányozva, ez a motor életének a titka.

A fékberendezés pedig kiemelkedő fontosságú hogy jól működjön.

Dióhéjban ennyi :)

2012. okt. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
köszi :D
2012. okt. 14. 16:53
 15/15 anonim ***** válasza:

Én is ültem külföldön 700 ezret futott Merci taxiban és olyan állapotban volt mintha új lenne kb.Sem nyikorgás,sem csörgés...

De ehhez az kell hogy legyen jó a konstrukció(pl dízel Merci,automata váltóval)legyen normáis a tulajdonosa és arra használa amire való és szervízelje gyakran és minőségi anyagokkal.Így lehet szerintem 700 ezer.

De amúgy hallottam régi Mercinél egymillió felett is már.

De olyat autókereskedőnél nem kapni :D

Ott csak rossz állapotú,de garantáltan 154 ezret futott kocsik vannak :) amik szigorúan kihasználatlanság miatt eladó :)))

2012. okt. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!