Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a gond egy autónál...

Babu75 kérdése:

Mi lehet a gond egy autónál akkor, ha az alapjárat úgymond a minimumra csökken és majdnem leáll a motor majd visszabőg?

Figyelt kérdés
Már voltam emiatt szerelőnél, alapjárati motor ki lett tisztítva, mert azt olvastam, hogy ezzel megszűnik a probléma. De nem így történt.
2012. okt. 8. 10:24
1 2
 1/11 Alex67 ***** válasza:

Egy kicsit pontosítsd a kérdésedet, illetve az eddig elvégzett munkákat, mert így nagyon nehéz segíteni!

Az, hogy az alapjárati motor ki lett tisztítva édes kevés!

Mit jelent az, hogy "visszabőg"?

Újból eléri a normális alapjárati szintet, vagy felpörög a motor?


Egyáltalán dízel vagy benzines autóról van szó?

Légtömegmérő (ha van a kocsiban persze) be lett mérve?

Légszűrő, üzemanyagszűrő(k) állapota?


Benzines esetén: gyertyák, vákumos előgyújtás (régebbi típus esetén) rendben?

Dízel esetén: adagoló beszabályozása, porlasztócsúcsok állapota jó?



Ahhoz, hogy érdemben lehessen segíteni sokkal több, és pontosabb információra van szükség, mert így csak találgatni lehet.

2012. okt. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nissan Micra K11-ről van szó, benzines, '94-es évjárat.Most volt olajcsere, szűrők rendben. Csak a rendes alapjárati szintre pörög vissza. Volt két alkalom, amikor piros lámpánál le is állt a motor, ez még a tisztítás előtt. Hideg indításkor nem csinálja, csak egy bizonyos táv után megálláskor.
2012. okt. 8. 10:55
 3/11 pagan ***** válasza:
nem mindig oldja meg a tisztítás az alapjárati kérdést,van hogy már hiába pucolod,cserélni kell,de lehet más hiba is,próbára kölcsön kéne egyet kérni hogy az e a hiba
2012. okt. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Meg van nyúlva a lánc 99%

Még az utódjánál is ugyanez a tünet,alig van alapjárat,leáll,egyébként rendesen működik nem?

Cseréltesd le a láncot,tudom mit beszélek 5évig csak Renault-t Nissant sereltem.

2012. okt. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Légszúrőcsere.

Vagy feljebb kell tekerni az alapjáratot.

2012. okt. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves W124300TD! Válaszodra reagálva(amit köszönök): igen, amúgy rendesen működik.Igazából én 1,5 éve vagyok autó tulajdonos, most próbálom kiismerni az autó körüli dolgokat. Ennél a típusnál nem vezérműszíj van? És, ha a lánc megnyúlik, nem kellene csörögnie?
2012. okt. 8. 17:11
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ezres és az ezerhármas is láncos,nem csörög,mert a nyúlás kismértékű,éppen annyi hogy a jelek mindenhol elmennek kb. fél fognyit.El kell vinni olyan helyre ahol lehetőleg van gyári műszer,általában kimutatja az eltérést,hibalámpa nem világít egyébként?
2012. okt. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs ilyen lámpa a műszerfalon. Legtöbbször parkolásnál csinálja ezt az autó, kettesben állok be, kuplung-fék-megállás és ilyenkor megállás előtt van mikor kirakom üresbe és elengedem a kuplungot, megáll és utána csak 300-400 körüli az alapjárat. Van mikor visszapörög a rendes alapjáratig, de nem mindig.
2012. okt. 9. 08:33
 9/11 A kérdező kommentje:
Kérdés az, meddig lehet menni még egy ilyen lánccal? Bár sokáig nem nagyon húznám, mert valamiért rángat is az autó.
2012. okt. 10. 23:20
 10/11 kawa550 válasza:

Nem kell itt semmiféle lánccsere meg hasonló hókuszpókusz. A foljtószelepház ATM csatlakozójának a forrasztási pontjai lazulnak meg idővel, csak ezeket kell újraforrasztani és megjavul a verda. Nekem pl a barátnőm autóján ez a művelet kb fél óra volt és nem került egy fillérbe sem. Itt van pontos leírás hogy hol és mit:

[link]

2013. febr. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!