Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a külömbség a 2 Ütemű és a...

Mi a külömbség a 2 Ütemű és a 4 Ütemű motor között?

Figyelt kérdés
2012. okt. 9. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Google a barátod...
2012. okt. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
De ahogy nézem, a helyesírási szabályzat már nem az...
2012. okt. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
13%
a 2 ütemű motornál 2 ütem van, a 4 ütemű motornál meg 4 ütem. Kb ennyi az eltérés.
2012. okt. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét motorban ugyanaz történik (beszív-sűrít-gyújt (korrektebbül: égési folyamat végbemegy)-kipufog). A különbség az, hogy a négyütemű motor egy hengerében ezen folyamatok közül egyszerre csak egy megy végbe. Így amíg a ciklus befejeződik, négy ütem zajlik le.

A kétütemű motorban ezzel szemben a beszívás és a kipufogás, valamint a gyújtás és a sűrítés egyidejűek, ezért csak két ütemből áll egy ciklus.

2012. okt. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Kiegészítés:


A 2 és 4 ütemű motorok mostanra már leginkább a motorkerékpárok piacára szorultak vissza.

2 ütemű motornál, ahogyan a neve is mondja a teljes üzemagyag égetési folyamat 2 ütemben valósul meg. Ilyenkor azonban a robbanó elegy képzését a dugattyú végzi. Ennek hátránya, hogy a dugattyú kenését csak az üzemanyaggal lehet megoldani. Ebből következik, hogy a 2 ütemű motorokhoz olaj adalékra van szükség. Plusz a motor káros anyag kibocsátása nagyobb, hiszen a benzinen kívül olajat is égetünk. Másrészt viszont a 2 egy időben lejátszódó folyamat rontja a hatásfokot is, ezért a motor "pörgetni kell". Nézőponti dolog, hogy pl. egy 125-ös 2 ütemű motor 25Le míg a 4 ütemű csak 11Le. Viszont a 4 ütemű ezt tudja 5-7000-es fordulaton a 2 üteműnek meg 11-13e-t is kell pörögni. Ebből következik, hogy a 2 ütemű fogyasztása általában 50-150%-al több mint a 4 üteműé, karbantartási igénye is sokszor nagyobb.

A 4 üteműnél a dugattyú és a hajtókar, főtengely mind állandó olajfürdőben vannak.

A különféle Euro III /IV szabványokat csak 4 ütemű kotorral tudod teljesíteni.

2012. okt. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10%
Ezekből amúgy biztos ért valamit, a wikipedia-n sem tudta megnézni és írni sem tud:D
2012. okt. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Leegyszerűsítve a két ütemű motorban mindíg durran a benzin mikor a dugattyú felmegy. A 4 üteműben csak minden 2 felmenéskor. Azon gondolkodsz most hogy akkor miért jobb a 4 ütemű?? A 4 üteműbe a dugattyú sokkal nagyobb erővel tud levágódni mert szelepek zárják be az égésteret. a 2üteműnek meg fele üzemanyag a kipufogóba ég el potyára.

Amúgy meg hallani a hangján is hogy2 vagy 4 ütem. a 2 ütem visít mint a lánfűrész a 4 ütem röfög. pont az előbbi különbségek miatt. Azonfelül a 4 üteműnek külön olajzása van a 2 üteműnek meg az üzemanyagba kell keverni az olajat hogy legyen kenése.

2012. okt. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#5 "A 2 és 4 ütemű motorok mostanra már leginkább a motorkerékpárok piacára szorultak vissza." Ez így ebben a formában iszonyatos nagy sületlenség! Szerinted a mai autókban milyen motor dolgozik? Általában 4 ütemű Otto vagy Diesel. A trabant és a wartburg volt 2 ütemű a régi szép időkben.

A különbség egyébként valóban annyi, hogy a 2 ütemű motorban minden főtengelyfordulatra jut egy munkaütem, a négyüteműeknél ez 2 főtengelyfordulatonként valósul meg.

2012. okt. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Azonfelül a 4 üteműnek külön olajzása van a 2 üteműnek meg az üzemanyagba kell keverni az olajat hogy legyen kenése."

A Yamaha DT 50-em kétütemű és külön olajozású pl.

2014. máj. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
az hogy a 2 üteműbe egyszerre csinál két ütemet! így van benzin veszteség
2015. márc. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!