Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amerikai Audi A8-asok/Mercedes...

Amerikai Audi A8-asok/Mercedes S modellek miért olyan olcsók? (Kb.20 millióval kevesebbe kerülnek, mint Németországban, vagy itthon - persze új áron).

Figyelt kérdés
El nem tudom képzelni mi lehet az oka. Vagy esetleg olyan rossz a minőségük, hogy nem érné meg behozattatni őket, mert hamar elromlanak?

2012. okt. 9. 23:54
 1/9 anonim ***** válasza:
szinte minden auto olcsobb amerikaban. nem is kicsit. VW-eket neztunk multkor, milliokkal kevesebbe kerul. nem a minoseg az oka szerintem, europaban egyebkent is joval dragabb szinte minden. hazavinni inkabb a regado meg az AFA miatt nem tudom hogy megeri-e
2012. okt. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó, de pont ez az! A "nem is kicsit" faktor. Miért van így?
2012. okt. 10. 10:03
 3/9 anonim válasza:

Hát gondolj bele! A gyártás minőség az semmi. De technikailag megegyezik a leányvállalati modell a hazaival?

Azt se feledd h az amerikaik nem tudják hogy hol a határ benzinben. Szoval lehet hogy a kúton visszafizetnéd a az európai modell árát!

2012. okt. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

hogy erted hogy nem tudjak hol a hatar? ahol en elek, pont feleannyiba kerul a benzin mint magyarorszagon. jo nagyobb a motor a kocsimban mint az otthon megszokott de 8500ft-bol tele a tank es nem tankolok 2 naponta hanem 2 hetente. viszont a tavolsagok sokkal nagyobbak es mindenhova kocsival megyek szoval ki is van hasznalva.

ja szerintem amugy az ado miatt dragabb otthon minden. csak nezz meg pl egy iphone-t hogy otthon mennyi es hogy itt mennyi, az is olcsobb. meg szinte minden elektronikai cucc. itt az "AFA" 4-7% . otthon meg mennyi mar 27? a benzinre meg 40 korul? itt lehet a kulonbseg. de van olyan allam itt (pl texas) ahol meg ennel is kevesebb az ado. ja es ha neten nezel arakat, az mind az AFA elotti ar.

2012. okt. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 szabóméhészet válasza:
100%

az amerikai szabványnak megfelőlen gyártott autók nem felelnek meg az európai szabványnak.

teljesen más a fényszóró,az amerikai szimmetrikus az európai asszimetrikus.

teljesen más a fékerőeloszlás,ABS,ESP értékek szabványa


tehát ránézésre egy európai és amerikai piacos BMW Mercedes között szinte nem is látni különbséget.pedig óriásiak a különbségek.

az európai piacra szánt autóknak európai műbizonylattal tipusengedéllyel kell rendelkezniük.értelemszerűen egy USA piacos autó ilyennel nem rendelkezik.mire mindez be van szerezve hozzá,az iszonyatos pénz és utánajárás.


egy példa volt erre motorkerékpár esetében.az illető az USA-ban kapott ajándékba egy motort.azt a kibuvót tanácsolták neki,hogy a motort regisztrálja először angol papirokkal.az angolok más szabványokat néznek,más előirásokat tartatnak be.

miután a motorkerékpár angolra lett regisztrálva,lehet kezdeményezni az EU-s üzembehelyezést.


egyébként nem véletlen hogy pl egy Kia modellt nem Koreából hoznak ide,hanem az EU-ban gyártják,ugyanis az EU piacra módositott modellt jelent,azonnal EU papirokkal.

2013. máj. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 szabóméhészet válasza:

az amerikai és európai emissziós azaz környezetvédelmi értékekről nem is irtam.

az amerikai piacos kocsik valahol az Euro II.-es normáknak felelnek meg.

egy BMW pl el tud sütni az USA piacon egy olyan 5000-es benzinmotort amit az EU piacon esetleg nem is tudna.

2013. máj. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hülye vagy kerdező. Ugyan olyan felszereltsegü benzines ugyan annyi csak afa kevesebb. Meg az alapfelszeretseg is szarabb
2014. okt. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Meg akarják nyerni a piacot, mert oda be kell importálni az autót mert nincs gyáruk (azthiszem).

Amerikai autók ott nagyon nagy konkurenciát jelentenek a németeknek és a japánoknak. Nem véletlenül jár sokkal több Chevrolet, Ford stb.. az utakon

2018. febr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés valóban ostobaság. Honnan az anyámból vetted ezt, hogy a német autó amerikában ennyivel olcsóbb? Lehet hogy olcsóbb, mert itthon 27% áfa, meg minden tököm adó.

De ez max pár milliós eltérés.


Ha te mutatsz nekem amerikai autót, aminek a szalon ára 20 millió forinttal olcsóbb mint itthon, esküszöm elmegyek hozzád és állva fogok tapsolni. Hol láttál te ilyet? Vagy ki mondta ezt? Szerinted egy itthon 40 milliós német kocsi az kinnt 20?


Ezt a hülyeséget meg ti sem gondoljátok, hogy legyártanak egy full más autót amerikai piacra, mint európába :D. Olcsóbb anyagokból. Hogy majd úgy olcsóbban adják...Persze... Minimális eltérések szoktak lenni az tény. Amit korábban írtak. Főleg a világításban, motorkínálatban. Meg más szabványok vonatkoznak itt egy autóra, mint ott. Meg emissziós normák. De nagyjából ennyi.

Arról ne is beszéljünk, hogy vannak típusok, amiket egyetlen egy helyen gyártanak. Egy gyárban. És onnan szállítják világszerte. Nincs olyan, hogy gyártják 23 országban, és mindenhol különböző... Mercedes G osztály Ausztriában készül. Szerinted ami amerikai piacra megy, azt máshogy rakják össze? Más anyagokból? Direkt gagyibbra csinálják? Hogy olcsóbb legyen? Ja...Nyilván.


De hogy lásd, mi a helyzet...Utána néztem neked.Felmentem a Mercedes hivatalos amerikai honlapjára, és összehasonlítottam a hazai listaárakat. Induló árakról beszélünk. Át is számolom neked, mai USD árfolyamon, hogy gondolkodni se kelljen:

- S osztály itthon: 29.303.000 Ft.

- S osztály USA: 29.143.000 Ft.


mégegy példa, legyen valami combos SUV:

- GLE 580 itton: 27.112.000 Ft.

- GLE 580 USA: 24.000.000 Ft.


Hogy van-e különbség? Van. Hogy 20 millió-e? Hát persze...

2020. febr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!