Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legjobb olcsó autó?

Melyik a legjobb olcsó autó?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon sokan vannak úgy jelen helyzetben, hogy ha autóvásárlásra szánnánk magunkat, akkor a két fő szempontunk az olcsóság és a megbízhatóság lennének. Többek között én is így vagyok ezzel. Egyelőre még csak távlati terv az autóvásárlás, de érdekelnének a tapasztalatok. Az alábbi márkák kerültek nálam eddig szóba, róluk szeretnénk többet megtudni, akár egyiket a másikhoz hasonlítva is. A keretem körülbelül 300 ezer forint lenne.


1. Suzuki Swift (1.3)

2. Renault Clio I. (1.4)

3. Fiat Punto I. (1.1)

4. Opel Astra F (1.4)

5. Daewoo Lanos (1.4-1.5)


 Számomra a „legvonzóbb” a Swift lenne. A „világból is kimegy”, természetesen, ha időben megkapja a gondoskodást. Az 1.3-mas motor fürge, és végsebességre sem lehet panasz. Viszont a kasztni lemezei vékonyak, zajszigetelés szinte nincs, és hatalmas „ellenszenv” van az autósokban ezzel a típussal szemben. (tudom, hogy ennek nem kellene számítania, de az ember nem szívesen ül be úgy egy autóba, hogy a többi közlekedő lenézi...- akár ezzel kapcsolatban is kíváncsi lennék Swift tulajok tapasztalataira az utakról.)

 A Clio-ról nincs tapasztalatom, de nagyon érdekelne róla minden apróság. Elsősorban a megbízhatósággal kapcsolatban, hisz a francia autókkal szemben is vannak előítéletek és ezek már nem mai autók.

 A Punto az egyetlen, amihez hosszabb távon is volt szerencsém, viszont voltak hiányosságai. Azonban nem tudom, hogy egyediek voltak és sikerült egy nagyon rossz autót kiválasztanom, vagy ezek jellemzőek az összes I.-es Puntora. (kuplungproblémák, injektor problémák)

 Amiről még nagyon szívesen hallanék véleményt és a Swift mellett második nagy esélyesnek tartom, az a Lanos. Hisz nagyon fiatal és nagyon alacsony futásteljesítményű autókat lehet venni ebben a 300 ezer forintos kategóriában. Viszont erről végképp semmi információm nincs, így nagyon örülnék személyes tapasztalatoknak.


Bocsánat a sok szövegért, de ha autót vásárolnék, akkor szeretnék egy olyan megbízható autót, ami sok évig szolgálni fog, megbízható, fürge és a legfontosabb, hogy olcsó. Bármelyik autóról tapasztalatnak, több autó összehasonlításának nagyon örülnék.


2012. okt. 12. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Astra.

Nekem is olyan van, 8 éve az enyém, 13 éves autó, és az ég világon semmi baja nem volt.

Egyszer töltettem klímát, meg évente az olajcserék, semmi más, 8 év alatt.

2012. okt. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Astra vagy Swift szerintem.
2012. okt. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Swift
2012. okt. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Swift

Suzuki alkatrészeket Magyarországon gyártják. Legolcsóbb a karbantartási költsége is az olcsó alkatrészek miatt.


Francia kocsikat nem ajánlok. Sokszor a legelemibb dolognál, mondjuk az izzócserénél is, mindent szét kell bontani, hogy hozzáférj. Ha lerobbansz, csak az elvontatás segít.


Én is autóvásárlást tervezek. Valószínűleg Swift vagy sx4 lesz, de 2005-2007-es évjárat. Igaz drágább, de abban már van kaszni is. Fenntartása meg ugyanúgy olcsó, motorikusan meg kíváló.

2012. okt. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatunk itt mindent, ennyi idős kocsiknál én állapot alapján vennék kocsit! Nézegesd a kínálatot, és ha találsz egy jó állapotút, azt vedd meg, mindegy milyen márka. Nagyon jókat ki lehet fogni.

Én nyáron kerestem kocsit napi 2*10km bejárásra 100-150 között. Csak a nekem fontos kritériumok alapján indítottam a keresést. A hírdetésekből megnéztem a szemre legjobb állapotú 3 darabot, és a legjobbat megvettem(pedig voltak fiatalabbak, extrásabbak is). Azóta is csak hajtom, semmi gondja.

2012. okt. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok!


Próbáld ki mindegyiket, ami tetszik, szóbajöhet. Szerintem 2-3 típus egyből ki fog esni!

2012. okt. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
73%

1. Suzuki Swift (1.3)

Volt haveromnak is, mindig szivattam, hogy ha baleset lesz, akkor bánni fogja (erőszakos jabbára hasonlító csaja beszélte rá hasonló hülye érvekkel)... Nos nem ő volt a hibás, de 15KM/h !!!!! sebességgel egy Golf II ment neki ! (jegyzőkönyvi adat), és az oszlopokat, targoncával kellet kirángatni !!! Ha meg akarsz halni, akkor hajrá.


2. Renault Clio I. (1.4)

Ha a francia "preciz" elektronikát megszokod, akkor még nem is rossz.


3. Fiat Punto I. (1.1)

Nem is megy, de legalább rohad nagyon.


4. Opel Astra F (1.4)

Na ez már megyeget, meg karosszéria is van hozzá, bár a rohadást ismeri. Listából a legjobb.


5. Daewoo Lanos (1.4-1.5)

Sajnos ezen autók jelentős része olyan tulajoknál van, akiktől nem szeretnél venni. Viszont minden olcsó hozzá.


Mondhatok még párat ?


Mitsubishi Colt

Honda Civic (csak ne hülyegyerektől) (angolt, vagy békát, de béka nem igen lesz 300ig)

Mazda 323 (nem a bukólámpás förmedelem)

Toyota Corolla

Wv Golf III


Ne azt nézd, amit a sok bolond mond, hogy suzuki a világból ki megy.... igaz... ha törődnek vele, de itthon mind szét akar hullani, mert olajat sem igen cseréltek bennük. Valamint a baleset két emberen múlik, ha Te nem vagy hibás, még jöhetnek szembe. Egy suzukiban ESÉLY SINCS. (gondolom most jönnek a lelkes suzi tulajok a hihetetlen történetekkel, de láttam már pár töröttet)


Nézz viszonylag fiatal autót, legyen puritán, de karosszéria legyen, és megbízhatóság sem árt. Japánok ebben nagyon jók voltak. Bár számomra örök furcsaság a francia autók, de egy két 306-os peugeot egész jó kivitelben van használtautón. Suzukiról lebeszélnélek. RÉTEGVASTAGSÁG MÉRŐT VIGYÉL MAGADDAL ! Újrafújva lehet, de 700 as értéknél már nagy a szobrászkodás. Amúgy jelen helyzetben 300 ért ezeknél az autóknál nem nehéz jobbat kifogni.

Hibátlan autó nincs, ennyiért pláne. Minden autónak van gyengesége. Viszont a bizonságot vedd figyelembe mindenképpen. Sosem tudhatod.

2012. okt. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Most tényleg nincs kedvem kigyűjteni a jó autókat használtautóról. De sok sok példány van, sokszor ki kell várni.
2012. okt. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is abban hiszek,hogy állapotot kell venni nem márkát!Ha jól karban van tartva a felsoroltak közt azt kell megvenni amelyik neked tetszik!Nekem különben a francia autók jönnek be igazán,egy ilyen korú Clióba még nincs teli tömve elektronikával max.kontakthiba lehet(szerintem).Én Lanos helyet inkább Nubiát vennék,Swift helyett pedig Balenót teljesen más a két Suzuki!
2012. okt. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!