Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Petróleum, benzinmotor?

Petróleum, benzinmotor?

Figyelt kérdés
Mi történne ha tankba mondjuk petróleumot öntenék? Benzin üzemű 1.4 - es motorról van szó, az autó fajtája mindegy..

2012. okt. 14. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha felesbe kevered a benzinnel, akkor megy, de füstöl. A teljesítménye csökken.
2012. okt. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tisztán petróleummal nem menne?
2012. okt. 14. 14:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha petróleumot öntetnél bele, csúnyán füstölne, illetve rettenetes csattogás és csörömpölés mellett viszonylag hamar elköszönne néhány alkatrész. A petróleum kompressziótűrése ugyanis eléggé rossz, inkább a gázolajhoz áll közel, ezért öngyulladással működő belsőégésű motorokban szokás használni. Volt olyan Otto-motor, amibe lehetett petróleumot tankolni, de a hidegindítás benzinnel történt és melegen váltott át a motor petróleumüzemre. Viszont az így működő MIA motor sűrítése, fordulatszáma és fajlagos teljesítménye borzasztó alacsony volt, a mai 1.4-es benzinmotorokkal egyáltalán nem összemérhető.

Úgyhogy a petróleumot hagyd meg az olajlámpába, ne töltsd a motorba. Felesben sem, mert rettenetesen rontja a keverék oktánszámát, a motor meg nem fog örülni neki. Vagy a sűrítésnél kezd öngyulladásba, vagy már befelé áramolva fog nagy dörrenéssel begyulladni a hengerfej forró felületein. Ennek különösen örülnek a szívóoldalba épített befecskendezőfejek és érzékelők, valamint a fojtószelep.

Az pedig már egészen más kérdés, hogy spórolásra csak akkor jó, ha sikerül "kéz alól" szerezni. A petróleum ugyanis boltban még a benzinnél is drágább, tehát hiába próbálkoznál, nem tudnál olcsóbban járni vele.

2012. okt. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Petróleumot add el dízeleseknek,télen nagyon jó dermedésgátló adalék,akár felesbe is keverhető gázolajjal,persze nem az új autókban hanem a régi jó egyszerű szívódízelekben.A pénzen meg vehetsz benzint.
2012. okt. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi.
2012. okt. 14. 16:31
 6/7 A kérdező kommentje:
150liter van, csak azért kérdeztem.
2012. okt. 14. 16:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Hivatalosan el se adhatod, ha jól tudom.


Nekem fűtőolajam maradt meg pár tíz liter még a nagyszüleim házáben, mikor megörököltem a lakást. Régebben olajkályhával fűtöttek, csak a 90-es években vezették be hozzájuk a gázt. Az olaj meg azóta megmaradt.

Na, gondoltam felteszem a netre, szigorúan fűtőanyagként. Erre nem sokkal ez után kaptam a felháborodott üzeneteket, hogy ha nem törlöm azonnal a hirdetésemet feljelentenek, mert egy adócsaló vagyok.

Így végül is leadtam veszélyes hulladékként.

2012. okt. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!