Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téligumi: Miért él még mindig...

Téligumi: Miért él még mindig a tévhit, hogy azért kell, hogy el tudj indulni?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan a mai napig megállapítják, hogy "el tudok indulni nyári gumival, szal nem kell a téli". Olyan nehéz megérteni, hogy nem az elindulás a lényeg, hanem a megállás?

Másik kedvenc: "nekem nem kell a téli, mert óvatosan megyek". Oké, persze, akkor neked légzsák sem kell, ABS sem, sőt: a törésteszt is baromság, mert te úgyis védhetetlen vagy! Biztos a szembejövő is így gondolja.


2012. okt. 16. 17:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ezt a tévhitet azok terjesztik, akik lusták/nemtörődömök/nincs pénzük (vagyis erre sajnálják)

no, meg soha nem volt balesetük. ha lett volna nem vennék ilyen lazán

2012. okt. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom te milyen rossz körökben forogsz, mifelénk mindenki tudja, mire való a téli gumi.

Az meg nagy baromság, hogy légzsák és ABS nélkül nincs biztonság, javarészt nem az ezek nélküli autók balesetek okozói, hanem a sofőrök vezetési stílusa és tapasztalatlansága.

2012. okt. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy nélkülük nincs biztonság, de akkor is jobb ha van! Ugyanúgy igaz a téli gumira is, hogy hiába van téli gumid, ha 200-al mész, de mégis jobb ha van...
2012. okt. 16. 17:39
 4/13 anonim ***** válasza:
Én az idén 4 évszakos gumival mentem és azért sokkal rosszabb volt így menni idén lecseréltetem télire amúgy egyik ismerősömnek is téli gumi van az autóján csak 2 mm profilmélységű mondtam is neki nem sokat ér már azzal de azt mondta téli gumi jó lesz az!Majd kiderül!
2012. okt. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 atilis ***** válasza:
Vannak olyan emberek, amik nem cserélik le, és az istenért nem lehet rájuk beszélni, pedig lenne rá pénzük, de akkor sem. A téli gumit azért fejlesztették ki, hogy télen biztonságosan lehessen vele közlekedni, a nyári gumi, az nem jó télen. El lehet vele közlekedni, ameddig baj nem lesz, de akkor nagy baj.
2012. okt. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is van sok ilyen ismerősöm, akik nem cserélik le az első hóig, mert úgyis csak hóba kell.


Én kénytelen voltam ma lecserélni, mert itthon van a gumim, és legközelebb két hét múlva tudok hazajutni, addigra pedig nem egyszer lesz 7 fok alatti hőmérséklet. És fújhatom a délután 20 fokokat, ha nekem nem akkor kell mennem vele. Gumin spórolni sose éri meg, már egy lökhárító is drágább.


Egyébként én azon morfondíroztam, hogy néhány ember fordítva van behuzalozva. Ősszel még nem cserélik ki a gumit télire, amíg akár egyszer is van 7 fok feletti hőmérséklet, mert nagyon kopik, nem éri meg.


Tavasszal pedig nem cserélik le a gumit nyárira, amíg nincs tartósan 7 fok felett, mert bármikor megcsúszhat. Hol a logika?


Egyébként a téli gumit 4- max 6 év után kidobjuk, ott nem a bordamélység számít. Jelentősen veszít a tapadásából.

2012. okt. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azért ennyire szerintem nem eszik forrón...2 autónkhoz 2 garnitúra 6 éves alig kopott Michelin téligumi van. De tényleg 7mm-esek, újan volt 8. Nem gondolnám, hogy bárki kidobná őket. Nekünk meg így sikerült venni az autót.
2012. okt. 22. 19:57
 8/13 anonim ***** válasza:
Nézz utána, komolyan. Valóban, sokan, főleg akik próbálnak spórolni nem dobják ki, mert hogy jó az még. De hidd el nekem, nem a borda számít. Az előző téligumimat 8 évesen dobtam el, 6 mm borda volt rajta. Felkerült az új, olcsóbb, de új, 10 méterekkel csökkent a fékút.
2012. okt. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A 6mm-est meg gondolom eladtad 5000-ért darabját :)
2012. okt. 22. 23:31
 10/13 anonim ***** válasza:
Majdnem, a kettőt együtt 5ezerért ott hagytam a gumisnál. Nem tárolok szemetet szívesen.
2012. okt. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!