Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fél a legtöbb ember a...

Miért fél a legtöbb ember a motorozástól, illetve motoron ülni?

Figyelt kérdés
Tapasztalataim szerint 10ből 8 ember azt mondja: "kösz nem, nem az én világom, félek a motortól, úgy is bénáznék." (Ilyen hozzá állással persze, hogy nem menne.) 4 éve motorozom, jelenleg egy MV Agusta f3-mam van, de sosem éreztem még úgy, hogy ez túl veszélyes lenne. (Persze bukik az ember de ez természetes dolog.)

2012. okt. 16. 22:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
74%

Van egy ismerősöm.

Ő se félt.

Most tolókocsis.

2012. okt. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
46%
Attól függ kitől kérded. Idős néniktől, 5 éves gyerekektől olyan nőktől (nem általánosan a nőktől) akik a körömlakkon kívül máshoz nem is értenek akkor tényleg ilyen válaszokat kapsz.
2012. okt. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
76%

Leginkább az ilyen pánikbeteg hozzászólók kitalált történetei miatt..


Meg aztán nyári időszakban nem megy le úgy egy híradó,hogy ne mutatnának benne egy-két őrültet,aki 200-al cincálta magát a halálba...

2012. okt. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
83%

Nem volt odaírva, hogy csak bőrszerkós, tetkós, motorosok válaszolhatnak: "10ből 8 ember azt mondja: "kösz nem, nem az én világom, félek a motortól, úgy is bénáznék."

A nénikék is a 8-ak között vannak...

: )

2012. okt. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos nem kitalált a történet : (
2012. okt. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer motoros találkozón felültem utasként egy motorra és számomra rohadt félelmetes volt minden kanyar, mintha dőlnél el a motorral na meg előztük a sort, úgy,hogy közben szemből is jöttek meg volt,hogy vagy 120-al az egyenesbe, úgy kapaszkodtam h begörcsölt a kezem a végére.

Szeretem a motorokat,tetszenek de még egy robogót sem vennék soha.

Gondolom vezetni egészen más, talán kipróbálnám azt is,de túl veszélyesnek tartom főleg a figyelmetlen autósok miatt.

2012. okt. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
80%

SOkáig nem féltem, csak egyszerűen nem vonzott, mert gondoltam biztos hideg a menetszél miatt... Aztán:


Láttam egy balesetet!

Egy emelkedőn ment felfele a motoros, de a legteteje után következett egy tök formátlan és kikerülhetetlen kátyúrendszer, ami tényleg csak utolsó pillanatban volt észrevehető. Hát nem egyáltalán nem ment gyorsan a motoros, mégis későn látta meg, és elesett, mert mozgó kövek is voltak benne.


A srác méterekkel arrébb esett a motortól, a cipője is lerepült más irányba. Feküdt a földön, és rángatózott, nem volt eszméleténél szörnyű volt. Elvitték a mentők, nem tudom mi lett vele, de nem mondtak ott túl biztatót a mentősök...



-Korábban azt hittem, csak azok baleseteznek, akik száguldoznak. Hát nem csak...

-Ha gyorsan akar haladni/közlekedni, akkor inkább vegyen kocsit, az biztosabban áll a 4 kerekén!

-Ha a menetszél és szabadság kell, akkor biciklizzen! Azzal a még kisebb sebesség miatt könnyebb reagálni a váratlanságokra, így biztonságosabb.


Sajnos ezek a kátyús magyar utak elég veszélyesek. És akkor még nem beszéltünk más veszélyekről...

2012. okt. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
80%

Mert ha kocsival koccansz egyet,akkor kiszállsz,és telefonálgatsz.


Ha motorral koccansz egyet,vissza kell varrni a félig leszakadt bokádat.

2012. okt. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

A bicikli biztonságos? Hát azért annyira nem, bár nem mondom jó dolog biciklizni:)) (Motor mellett szeretek bringázni is!) Viszont múltkor volt egy túra Balatonra pár ismerőssel, és odafele volt egy kis dombocska, amiről lefelé meghajtottuk kb 45-50-ig (Volt köztünk olyan, aki síkon nyom 40-et, de ő rendszeresen jár versenyekre, nekünk csak lejtőn megy:))


Na, és a lényeg, hogy lefele mentünk így, aztán elkezdtünk lassulni, és egy olyan 30-as tempónál kettőnek sikerült összeakadnia, az egyik hátulról a másikhoz ért, és a hátsó elesett, az út mellé, és olyan szerencsétlen volt, hogy nyílt törése lett...


Azóta se tudja kinyújtani teljesen a karját.


Szóval ezzel azt akarom mondani, hogy nem csak motorral lehet baleset, ami elég rossz kimenetelű, lehet autóval, vagy akár rollerral, gördeszkával, gyalog.


Na persze motornál picit felturbózzuk az esélyét a dolognak, de ha egy Kawa ZX-R400-al mész akkor az végső soron nem olyan brutál gép, és mégis nagyon feelinges, stb, az emberek viszont egyből vesedonornak hívnak majd. (Pedig a végtempója 180)


Egyébként megjegyzem, hogy a statisztikák szerint nagyon kevés a motoros baleset, a legtöbb kismotorosok között van, az ilyen kis vérpistik között. Ezek többnyire nem súlyosak, nagyobb gépekkel szokott komolyabb baleset lenni, de ugye nem mindenki tép 200 felett a faluban, sőt elég kevesen, de azok tényleg donorok.



A kérdésre válaszolva: A motor veszélyes üzem, autós szemszögből nagyon félelmetes, csak nézd meg BP-n mit művelenek a ropogósok. Aztán akit visznek egy körre összefossa magát, mert mindig menőznek előtte...


Én őszintén már éreztem, hogy veszélyes a motor, van olyan szituáció, ami után félreállsz, elszívsz egy cigit, és átgondolod a dolgokat... Tehát totál meg lehet érteni az emberek félelmét.


(Mond a szüleimnek, hogy természetes esni, 2000 kilóméter alatt kezdőként első motorral estem kettőt, és most el akarják venni a motort...:DD)

2012. okt. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Néniket és gyerekeket nem nagyon ismerek, (kivéve a keresztfiam aki 6 évesen szó nélkül ráül az 50es minibike-ra, úgy repeszt vele mint Rossi.) általában 20-30 év közötti társaságban vagyok, és vannak egy páran, belőlük alakult ki ez a statisztika.
2012. okt. 16. 23:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!