Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson stabilabb gyújtás? Hogyan?

Simson stabilabb gyújtás? Hogyan?

Figyelt kérdés
Megszakítós gyújtásom van, és hallottam, hogy a megszakítóra tesznek páran 2db rugót. Ezt értem, viszont a kivitelezés nem tiszta..Ugyebár az egyik pontján simán le lehet venni a rugót, a másikon a fémpogácsánál oda van fogatva. Ha a rosszból ki is veszem úgy hogy kifúrom a pogácsát, azt az újra hogyan tudnám rárakni a pogácsa felé, úgy hogy ne barmoljam szét az újat, és stabil is legyen ?

2012. okt. 16. 22:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Stabilabb gyújtásod úgy lesz,hogyha nem b@sztatod minden hétvégén.

5 éve hozzá sem kellett nyúlnom,pedig napi haszálatban van az enyém is.

Ja,és megszakítós.

2012. okt. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Súgok egy titkot, de ne mondd el senkinek!

Ha stabil, állítgatást nem igénylő, örök életű gyújtásra vágysz, ami magas fordulaton is jól működik, akkor valami megszakító nélküli megoldással kell próbálkoznod. Felszerelheted a gyári tirisztoros gyújtást vagy a Babetta gyújtását is, ezek terjedtek el a legjobban a Simsonokon. Onnantól kezdve nem kell rugót duplázni, előgyújtást és megszakítóhézagot állítani, kenőfilcet olajozni és bosszankodni azon, hogy az erősebb rugójú megszakító "megeszi" az emelőbütyköt.

2012. okt. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Jó minőségű alkatrészekből kell összerakni, pontosan beállítani és akkor tökéletes a megszakítós is. Nem tudom milyen fordulatszámokat akarsz szerencsétlentől, de nem szokott "lebegni" a megszakító.


Ha valami mást akarsz, akkor Babetta-gyújtást tudnék én is ajánlani.

2012. okt. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 kgpassat ***** válasza:
Úgy látom, megy a sufni tuning...
2012. okt. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
kgpassat! Hogyne menne, hiszen itt van megint az év azon része, amikor jobban ráér az ember szétszedni-összerakni a gépet, közben meg morfondírozni hogy miként lehetne elérni hogy simán gázadásra (kuplung nélkül) felemelje az elejét 140-nél is... :D :D
2012. okt. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 kgpassat ***** válasza:

Hehe. :D

Amúgy nem vagy te fenn Simson fórumon, Agent K?

2012. okt. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem, ott pont nem. De veteránmotoros fórumokon előfordulok, mert Pannoniával szivatom magamat. Most éppen 900-as Wartburghoz való hajtókart (vagy Kawa KX500-ashoz valót) keresek, meg egyedileg akarok dugattyút gyártatni, meg ilyenek. Itt a tél, tavaszra építek egy olyan Pancsit amivel tudom majd tartani a 100-110-es tempót folyamatosan.
2012. okt. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Valljuk be az őszintét, hogy elég nagy f*szkalapok vagytok.. elnézést kérek hogy magamnak kerestem meg a jogsim és a motorom árát is és jelenleg nincs pénzem komolyabb dolgokra. Egyszerűen megkérdeztem.. mert több embertől is hallottam..nem hajlítok ülést, nem vágom tele matricával a tankot szóval pont nem tartozom a "18-as lánckerékkel megy 150-et" kategóriába..Elég lett volna annyi, hogy felesleges ezzel foglalkozni mert semmi értelme.. na mind1
2012. okt. 18. 06:18
 9/12 kgpassat ***** válasza:

Egy óriási sületlenséget kérdeztél, jó útra tereltek, te meg fel vagy itt háborodva, ráadásul még le is f...kalapozod az embert. Szép... Megköszönni nem tanítottak meg?

Na de bocsánatot kérek a többiek nevében is, hogy segíteni próbáltunk, az én részemről tuti nem fordul elő többet!

2012. okt. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy sületlenség..ezért is kérdeztem meg ha nem tűnt volna fel. Am igazad van ezekkel teljes mértékben kisegítettetek :

kgpassat válasza:


Úgy látom, megy a sufni tuning...


Agent K válasza:


kgpassat! Hogyne menne, hiszen itt van megint az év azon része, amikor jobban ráér az ember szétszedni-összerakni a gépet, közben meg morfondírozni hogy miként lehetne elérni hogy simán gázadásra (kuplung nélkül) felemelje az elejét 140-nél is... :D :D

2012. okt. 18. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!