Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kismotor segítség kéne!...

Kismotor segítség kéne! Milyet, mennyiért?

Figyelt kérdés
15 éves leszek, és szeretném letenni a jogsit motorra. Azt mondják hogy csak kismotorra lehet. Az ugyanaz mint a nagy, csak kevesebbel megy, ugye? Mennyivel megy maximum? Milyen árakban gondolkodjak?
2012. okt. 18. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Most viszik fel 17 évre a korhatárt. A pontos időpontot nem tudom, de most valamikor az ősszel. Érdeklődj egy autós iskolánál. Ha addig lerakod akkor nyert ügyed van. Na szóval, motor: Számít mennyi pénzed van. 20-30 ezerért Babetta van meg Romet ami használható. Úgy 50-90 ezerig Simson vagy valami régi kiskerekű robogó (drágább felesleges ezekből amire te használnád). Ezek max 60-65 körül mennek, de tartósan max 50-el használd. 100 fölött, bár inkább 120 ezertől már vannak jó kis Endurók, pl.: Yamaha Dt, Derbi Senda. Vagy a közkedvelt “sport“ robogók. Pl.: Malaguti f12, Yamaha Aerox (70 km/h kb.). Ja és vannak még “gyorsasági“ motorok is. Pl.: Aprilia rs.
2012. okt. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szard le a korhatáros hülyeséget, jövőre kérdezd meg, és akkor tutira megmondják...


Maximum hivatalosan azthiszem 40 vagy 45 km/ó a tempó, de nem szoktak érte piszkálni a rendőrök, ha ötvenes, akkor nem nézik mennyivel mész.


Igen van ez a Babetta kategória 25-40k-ig vannak, árral arányos állapotban, szerintem ilyet ne vegyél, én jogsi előtt Babettáztam... Jó kis gép, de csak viccnek, tanulni jó, hétköznapra nem az igazi.


Ezután kb 60k-90k-ig érdemes Simsonokat, vagy Honda Dio-t és ilyesmi robogókat nézni. Ha szeretnél motoros érzést, de hajlandó vagy néhanapján szerelni aztmondom vegyél Simson, ha viszont csak döcögni akarsz inkább valami robogó, azok nem mennek úgy, de cserébe nagyon ritkán hullanak szét. A Simson 60 max 70-es tempót diktál, a robszeok is valahogy így, ezzel arányosan 50 max 55 km/ó utazótempót ajánlanak tartósan. Ha jó állapotú a Simson talán 60-alk is utazhatsz, de a vége legyen annak akkor 70.


Vannak az endurok, ezeket én aztmondom 90-150-ig bármit vehetsz, de leginkább Yamaha DT50, Derbi Senda esetleg Aprilia RX 50 ezek mennek olyan 80-as végtempót, bár ott már gyilkolod őket, de cserébe 60-70 utazót simán viszik, és - szerencsére - mint a Simsonok alacsonyabb fordulaton is nyomatékosak. (Értsd: nem kell pörgetni mint az ötvenes gyorsaságikat 7000-12000-ig, sokszor 4-5ezres fordulattól húznak.) Ja, és HA belefér neked, akkor Honda MTX 80 R2-t ajánlom. (Elől tárcsafékes.) Igaz nagyobb a motor, de cserébe jóval erősebb, a rendőrök se nagyon szúrják ki, hasonlít a Senda, DT stílusú gépekre, nem is nagyobb, a hangja se más.


Na, és jön a kedvenc kategóriám: Az 50-es gyorsaságik. Ezeket olyan 120-a csillagos égig nézegetheted, Van, hogy 100-110-es végtempójúak is akadnak, ezek 80-90-es utazót is képesek diktálni. Cserébe viszont nem olyan kényelmesek, mint egy magasabb enduro, és bezabál annyit, mint egy öreg Simson. (2-4 literig fogyasztanak jobb csuklótól, és a kompressziótól függően.) De: jól néznek ki, elég jól lehet velük váltani, menőzni a haverok előtt, nade a legjobb: Nagyon szépen forognak ki. A legtöbb speed 6000-12000-ig húz, és elég dinamikusan gyorsul. Pár márka, amit ajánlok: (picit drágák, de minőségik:) Derbi GPR 50 Yamaha TZR50, aztán ezekután: Aprilia RS 50, Suzuki RG50, Honda NSR 50, Honda NS-1 50, Aprilia AF-1 50


Még a gyorsaságik, endurok előnye: Ezeken már ha nem is hátul, de legalább elöl tárcsafékes, és néhány esetben hátul is. Úgyhogy biztonságosdabb mint egy Simson, ha ezt vesszük. Bár 70-ről a dobfék megfog egy Simsont.

2012. okt. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előző jól leírta a dolgokat, de azért egy ponton kijavítanám:


A Simson fogyasztása jól beállítva 2-2,5 liter körül mozog és nem kell hozzá 40-nel menni, nekem 55-60 körül eszik 2-2,3 litert. És ez azért nagyon nem mindegy.

2012. okt. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

# 3


Igen, de akkor ahhoz olyan Simson is kell!:)


Haverom vett egy endurot, amit előtte erdőben földúton használtak, zabált is rendesen, mer szét volt kopva az egész, nameg megtuningolták egy óriási főfuvival:) Na az megette a 4 lityót.


Viszont vannak olyan szakemberek, akik még fogyasztását 'tuningolják' a Simsonnak, mentem olyan Simsonnal, ami vitt 60-al utazóba, és tényleg 2,5 liternél megállt a fogyasztás. De általánosságban nem mindegyik Simson van jól bekalibrálva, bejáratva, rendeltetésszerűen használva, ergo egy igénytelen szopogatja a benyát rendesen:)

2012. okt. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!