Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pd Tdi tapasztalaok?

Pd Tdi tapasztalaok?

Figyelt kérdés

Légyszi olyanok írjanak akiknek 1.4 tdi vw polo van mert fogok egyet venni és kiváncsi vagyok a tapasztalaitokra.

Köszi



2012. okt. 20. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Röviden: ne vegyél. A Polo nagyon megbízhatatlan autó, benzinmotorral is. Ezt a motort Fabiában próbáltam, takarékosnak takarékos, 4.5 literrel elmegy, de mindenhol erőtlen és nagyon kulturálatlan a 3 henger miatt.
2012. okt. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
A PD Tdi már lejárt :D CR Tdi a jövő
2012. okt. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A PD TDI fejlődési zsákutcának bizonyult.

15 év múlva már alig fogunk emlékezni rá.

2012. okt. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a cr tdi szerintem ugyanúgy a kukába megy 5 év múlva :) ott kezdődik a dízelmotor, amit a BMW, a Fiat és a PSI (Citroen, Peugeot) gyárt.
2012. okt. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én tapasztalatokra lettem volna kiváncsi.

A pd tdi igen is jó motor, erős 2200 fordulaton 195Nm...

a gyártását azért hagyták abba mert, mivel kis fordulaton is nagy nyomáson porlaszt (2000 bar felett) így ami kijön részecske a kipufogón az beépül az emberi tüdőbe és nem tudod kiköhögni, szóval káros az egészségre.

A mostani pl: dci renaultokról meg ezekről csak annyit h az 1.5 az egy nagy fos, a műhelybe egy csomót hoznak be mert nem indul stb.

Én kimondottan arra lettem volna kiváncsi h milyen pl: egy hosszú úton menni vele vagy ilyesmi. de már látom h kár ide kérdést kiírni, ezért többet nem is teszem.

2012. okt. 21. 09:59
 6/9 anonim válasza:
0%
Ha ilyen elvakult VW-fanatikus vagy, inkább tényleg ne írj többet.
2012. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 lodarazs ***** válasza:

A pd egy nagyon megbízható, jó konstrukcióju dízelmotor. Egyszerűbb, kevesebbet fogyaszt és tartósabb, mint egy cr..Egyedül a környezetvédelem a gyengéje,és ezért hagytak fel a gyártásával.

Ha egy 1.3 jtd-t és az 1.4 pd-t összehasonlítjuk, akkor minden szempontból a pd a nyerő. Alacsonyabb fordulaton nagyságrendekkel nagyobb a nyomaték, bár főként a viszonylag nagy hengertérfogat miatt. Más kis köbcentis dízelmotorokkal összehasonlítva nagyon jó. Azt azért hozzátenném, nem fogyaszt kevesebbet,mint az 1.9 pd, de az az 5 liter nem olyan sok..

2012. okt. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ez a tipus nagyon eltalat, annyi a hatul utije hogyha megmegy a porlasztod (pd) akkor darabja valami 400-500 euro korul mozog egy darab ahogy hallottam meg lattam a neten. De megbizhatoak, 500-700k km-t mennek szinte minden gond nelkul. Masik meg epp az hogy a DCI motrok ameikek nem voltak eltalalva, keresztapam renault-dacia kepviseletnel/szerviznel dolgozik es panaszkodik hogy rengetek gond van a dci-kel. Csak h tudjatok, a tdi motrok epp az hogy nagyon el vannak talalva....
2012. nov. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
PD motrok jó motrok :) Aki dízel tuningra hajaz annak megfelelőbb egy PD mivel azt, előnyösebb nagyobb teljesitményre sarkalni :) Annyi, hogy ez már nem a témához tartozik de a 2.0PD-ket kell kerülni vagy átnézni az előéletét a 2.0-nál volt gyárihibás a PD cuccok :)
2015. febr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!