Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4 közül melyiket ajánlod? ...

Zoli17 kérdése:

4 közül melyiket ajánlod? Citroen Jumper peugeot boxer fiat ducato ford transit 2.3 130 LE környékiek. Vagy felett. megbízhatóság! , szerviz háttér. (2012 évjárat)

Figyelt kérdés

ár nagyon hasonló, de pl psa csoport hitele kedvezőbb, viszont francia autóval van már rossz élményem (renault master).

(inkább ford, fiat fele hajlok. )

nemzetközi használat, havi 12.000 km pályán.


(nem baj ha olyan ír aki látott is ilyet, és nem annyit, hogy "attól függ" meg "változó") mint tudjuk ebből 3 ugyan azzal a kasznival jön ki. így elsősorban a megbízhatóság, stabilitás, élettartam a fontos szempont.



2012. okt. 24. 23:51
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
ha tudnám stabilabb a 3 literes motor még azt is bevállalnám.
2012. okt. 25. 00:01
 2/25 anonim ***** válasza:
Tranyót mondanám, rengeteget nyúzzuk a cégeset (autószerelő vagyok), és bírja, 2010-es évjárat a 2.4-es Duratorq motorral, kb 150E ment bele 2év alatt, és a 100E-es generálon meg a kötelezőkön kívül nem kellett hozzányúlni.
2012. okt. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Csak és kizárólag a Fiat Ducato!


A Citroen, Peugeot, Ford-ban mindben ugyanaz a takony, használhatatlan 2.2-es Ford motor van. És ez a NÉMET Ford motor teszi tönkre a Citroent, Peugeot.


A Fiat azonban Fiat/Iveco motoros, az egy sokkal megbízhatóbb, jobb konstrukció.


Egyébként a kasztnit tekintve a Fiat, Citroen, Peugeot tök egyforma, de utóbbiakba sajnos a Ford motorokat pakolták, amik tényleg sz@rt nem érnek.

2012. okt. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Kolléga, mindegyiket többféle motorral gyártják, nem tudom miről beszélsz. :)
2012. okt. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

köszi. még annyit: ki mennyit használta ezeket.


ford csak 2.2

fiat: 2.3 3L

psa is 2.2 3L


hasonlóakat olvasok másutt is.

per pill ducato maxi felé hajlok, van 17 m3 es, ami fordbol nincs.

3x rohadtam le ut szélén francia autóval 1 év alatt. olasszal 1x se.

fordon kívüli német meg megfizethetetlen. 1 merci/wv áráért 2 fiatot adnak.

van valami öszvér opel is a kategoriában, arról valaki?

2012. okt. 25. 10:52
 6/25 A kérdező kommentje:
pontosság kedvéért, 5 éves volt mind a 2. a reno is meg az iveco is. fél mil. km el. a reno nagygenerál után hagyott 3x útszélén. ivecoval árkon bokron mentem szinte -mondjuk renot se kíméltem mindig.
2012. okt. 25. 10:59
 7/25 anonim ***** válasza:

Ford transit!


Nemzetközire öngyilkosság a jumper/boxer/ducato hármasból választani... Rettenetesen sz@r kialakítású a vezetőülésük. Salzburgnál már sírva szállnál ki az autóból, ezt garantálom.


Amúgy volt egyszer egy utam Békéscsaba-Prága-Békéscsaba... (jumper) Hát azt a hátfájást nem kívánom Orbánnak de még a kétféle szemű Matolcsynak sem! (és ez nagy szó)


Arról nem is beszélve, hogy elektronikai/ergonómiai szempontból ez a J-B-D hármas egy katasztrófa.

2012. okt. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

még annyival megspékelődött:

euro 4

vagy euro 5 el számoljak?


bementem fiathoz, 17m3 150LE euro5 2.3 motor fér bele a keretbe.


fordbol csak 14m3 ig van, 140LE. a 3m3 is köbméter!

látok nemzetköziben P C F triót, de hirtelen nem rémlik sok ford nemzetközi pályán. netto 130ft al több a mai lista áron a fiat mint a ford, de 3m3 el nagyobb.

2012. okt. 25. 15:03
 9/25 anonim ***** válasza:

mr.flash! Konkrétan megmondta a kérdező, hogy a 2.2 körüli motorra pályázik. Innentől kezdve meg ami esélyes az a Citroen, Peugeot, Fordból a 2.2-es, vagy Fiatból a 2.3-as.

Ezek közül megy egyértelműen csak a Fiatot szabad, mert az a Ford féle 2.2-es motor egy hulladék.

És igen: Ford motor van a Citroenben, és a Peugeotban.

2012. okt. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
A 2.2 KÖRÜLBE nekem még belefér a 2.4-es is. :)
2012. okt. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!