Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H 1.7 CDTI mért...

Opel Astra H 1.7 CDTI mért tilt le?

Figyelt kérdés

Van egy a címben említett autóm. Hétvége óta azt produkálja, hogy véletlenszerűen kigyullad a szervizlámpa és az ESP visszajelző lámpa egyszerre és ettől fogva csak alapjárat van, a gázpedálra nem reagál. Ha ekkor leveszem a gyújtást és újra indítom a motort, semmi baja pár kilométeren keresztül.


Az interneten rákerestem erre a problémára. Több fórumon is kérdeznek pont ugyan erről a problémáról. Tehát ebből gondolom, hogy az én autómnál sem egyedi eset ez.

De megoldást, vagy hogy mi okozza sehol nem írnak rá. Van ahol azt írják, hogy gázpedál szenzor hibát ír ki hibakód alapján. Ennek a cseréje nem olcsó, és után is fennállt ez a probléma.


Van aki esetleg találkozott itt már ilyennel és van valami ötlete?


2012. okt. 26. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a gázpedál potméterével lesz gond.

Honnan írsz?

2012. okt. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a gázpedál potméterével lesz gond.

Hona

2012. okt. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Pécsi vagyok.


Más is ezt írta, akik kiolvastatta a kódot. Csak az a baj, hogy csere után is ugyan ez volt a baj vele neki.

A gázpedál csere meg 50+ ezer, a semmiért nem szívesen fizetnék ki ennyit... De ha más megoldás nem lesz muszáj lesz, aztán kiderül...

És az mitől lehetséges, hogy a motor újraindítása után egy időre megjavul? Valamint álló helyzetben én is próbálgattam a gázpedált. Hosszasan nyomkodtam, de semmi hibát nem vettem észre. Csak menet közben csinálja.


Természetesen köszönöm a hozzászólást! :)

2012. okt. 26. 13:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Az autó újraindítás ugyanolyan mint amikor a számítógépet reseteled. Ezért tűnik el egy időre újraindítás után a hiba.


Kérdezz rá a hibára a www.opelforum.hu oldalon!

2012. okt. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megtettem, már napokkal ezelőtt. De nem jön válasz.
2012. okt. 26. 14:30
 6/9 anonim válasza:
Szia, nekem is hasonló problémám van. Érdeklődnék megoldódott-e nálad?
2014. okt. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, meg.

A kérdező vagyok, csak idő közben letiltottak.

A motortéri biztosítéktábla alatt van a gázpedál vezetékének egy csatlakozása. Ez volt kontakthibás, át kellett forrasztani. Azóta tökéletes. Állítólag típushiba az 1.7-eseknél.

Végül Budapesten találtam olyan szervizt, ahol hallottak már a problémáról és nem egyből motorvezérlőt akartak cserélni 300e-ért.

2014. nov. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Signumopel válasza:
Sajnos hasonló problémával küzdöm csak nem ennél a típusnál. Meg tudnád adni hogy melyik szerviz volt aki segített.
2015. aug. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez: [link]
2015. szept. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!