Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha idén jelentkezem a jogsira,...

Ha idén jelentkezem a jogsira, jövőre folytathatom (lent)?

Figyelt kérdés
Sziasztok, idén december 18-án töltöm a 21-et, szeretnék "A Korlátlan" jogosítványt, viszont, ugye 2013-tól emelik a korhatárt 21-ről 24 évre, ha idén elkezdem, akkor jövőre folytathatom igaz? Mert, legjobb tudomásom szerint igen, mivel még az ez év szerinti jogszabály keretein belül teljesen jogosan elkezdtem, gondolom én. Szerintetek?

#motor #jogsi 2013
2012. okt. 27. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Folytathatod, csak nem fogod megkapni a jogosítványt!

Ugyanis a jogszabály nem a tanfolyam megkezdésének életkori feltételeit határozza meg, hanem az okmányok kiadásának életkori feltételeit szabályozza!


Egész pontosan (326/2011):

"Járművezetésre jogosító okmányok kiadásának életkori és jártassági feltételei

a 2006/126/EK irányelvnek megfelelően 2013. január 19-től"

2012. okt. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam, hogy csak az kaphatja meg, aki érvényes forgalmi vizsgát esz. Az addig elért eredményedet viszont A2 kategóriára átviheted.
2012. okt. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Megba*zhatják az anyjukat! 3 évig vártam rá, most várhatok még 3-at! :@


Egyébként köszi a választ!

2012. okt. 28. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!