Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet-e alulról gyűrűt cserélni?

Napkiraly kérdése:

Lehet-e alulról gyűrűt cserélni?

Figyelt kérdés
Egy rokonomnak megígértem, hogy a füstölgő matizában kicserélem a gyűrűket. A kérdésem az,hogy a 3 hengeres matiz blokkban ki lehet-e húzni alulról a dugókat, vagy csak felülről, a hengerfej irányából jönnek ki?

2012. okt. 27. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyszer mintha csináltam volna olyat, de azt hiszem hogy nem jött össze alulról.. Ezekről amúgy nem nagy dolog lekapni a hengerfejet, aztán legalább a szelepszár szimmeringet is ki tudod cserélni, ha már füstöl, meg amikor teszed vissza a dugót jobban látod hogy a gyűrűk hogyan állnak.. Tudod ne egy vonalba essenek a hasítékok, hanem eltolva.
2012. okt. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jaja, csak azért kérdezem,mert akkor hengerfejtömítést is kell venni az ügylethez. Sejtettem, hogy ennél se lehet lefelé. Köszönöm szépen,zöld kéz ment.
2012. okt. 27. 22:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Biztos hogy hozzá akarsz fogni,ha itt kérdezgeted hogy kell?

Dugattyút csak felfelé lehet visszahelyezni gyűrűösszehúzóval ajánlatos Beta-t venni.

Az olajteknőt mindenképpen le kell venni,kalapácsnyéllel szoktam feltolni a hajtókarokat,miután levetted a hajtókar csészéket-csapágyakat amiket gondosan megjelöltél és megszámoztál akárcsak a dugattyúkat /bár gondolom ezt tudod/

Minden csavarnak megvan a meghúzási nyomaték értéke /gondolom ezt is tudod/

A hengerfejet le kell venni minen esetben,de gondolom erre már rájöttél.

A vezérlést értelemszerűen szét kell szedni jelen,és úgy is jelre téve összerakni /bár gondolom ezt is tudod/

2012. okt. 28. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze,szedtem már szét motorblokkot, bár a megadott nyomatékértékekről bevallom őszintén nem tudtam. pont ezért kértek meg rá,hogy cseréljem át a gyűrűket,bíztam benne hogy alulról is kihúzhatom a dugókat,de ezekszerint nem. Zöld kéz oda is
2012. okt. 28. 09:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha megadod a motorkódot, akkor meghúzási nyomatékot, meg sorrendet a hengerfejhez biztos hogy tudok adni, a hajtókarhoz már nem 100%-ék de elképzelhető az is. Illetve ha kell a vezérléshez ábra, vagy leírás van az is
2012. okt. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Combi27 ***** válasza:
ha cseréled a szelepszár szimmeringket, vess egy pillantást a szelepvezetőkre is, mert mindenki el szokta felejteni hogy ott is szépen lehúzza az olajat a szelep szára ha meg van kopva..
2012. okt. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!