Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50 ccm-es sportrobogóra lehet...

50 ccm-es sportrobogóra lehet rendszámot csináltatni hogy vihessek második személyt?

Figyelt kérdés
Aprilia sr50-em van, 17 éves vagyok.

2012. okt. 27. 23:32
 1/6 Honorare válasza:

szerintem nem ket szemelyesre terveztek oket... ezert nem...

de nem vagyok magamban biztos. ez csak kovetkeztetes....

2012. okt. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De, 2 személyre tervezték régen halottam hogy lehet ilyet csak az volt vagy 3-4 éve és nem tudom most hogy van. régen asszem vizsgáztatni kelett a motort és hogyha megfelelt a követelményeknek akkor lehet
2012. okt. 28. 10:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen lehet. De nagyon nem éri meg.

Ugyanis ahhoz hogy egyáltalán az eredetvizsgát megcsináld kell valamilyen irat arról hogy forgalomban volt, vagy lehet hozni, pl régi forgalmi vagy gyártótól származó irat.

Ha ez megvan, és sikerül forgalomba helyezni akkor viszont már minimum A1-es jogosítvány kell hozzá.


Ennyi pénzből meg megcsinálod az A1-es jogsit és veszel egy érvényes műszakival rendelkező régi 125-ös gépet(125-ös MZ-t pl 40-ért már lehet venni. Érvényes műszakival... )

És abba azért több erő van.

2012. okt. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen sokat segítettél :) de szerintem tavasszal lerakom kocsira és akkor csináltatok rá rendszámot, olyat is halottam hogy ha rendszámot csináltatok rá akkor fizetni kell valamit havonta vagy évente, ebben nem vagyok biztos. 125 ccm-re nem hiszem hogy lerakom akkor inkább kocsi és úgy hogyha kell akkor motorral is tudjak vinni 2. személyt, még rendőr ismerősöket megkérdezem hogy hogy van. köszi szépen még egyszer a segítséged!
2012. okt. 28. 16:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Mint már írtam A1-es jogsi kell rá minimum ha rendszám is van rajta.

B-kategória mellé meg csak M-eset kapsz. Amivel nem vihetsz utast és nem vezethetsz mást csak rendszám nélküli SMKP-t.


És igen, ha rendszám van rajta akkor nem csak KGFB-t kell fizetni hanem teljesítmény adót is vagy mi most a neve.


Viszont ha megcsinálod a B kategóriát akkor utána csinálhatsz B125 nevű vizsgával A1-es jogsit.

Ez jóval olcsóbb(30 körül van asszem) és pár nap alatt

meg lehet csinálni.

2012. okt. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
az általunk csak b125-nek hívott kategóriát első ugrásra 50-ért lehet megcsinálni, és legalább egy hét mire megvagy vele. ha egyből mindenen átmész.
2012. nov. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!