Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51-nél a Schwalbe...

Simson S51-nél a Schwalbe karbuáorosnál hogy lehetne eléni, hogy a karburátoba kevesebb levegő jusson be?

Figyelt kérdés

A levegő szabályozó csavar teljesen be van hajtva és be is tömtem zsebkendővel, de még mindíg sok a levegő. Először beállítottam az úszószintet addig, ameddíg gyárilag is van, az alsó részében, de az kevés vol, ezért adtam még neki benzint, de még mindig kevés, viszont a túlfojón jön belőle ha alapjáraton van. Ha a szívatót odahúzom kicsit neki, akkor megy rendesen.

Mit lehetne csinálni vele?


2012. okt. 28. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

El lehet érni, ha másképp nem, hát úgy, hogy letakarod a légszűrőt. Viszont nem hiszem, hogy az lenne a baj, hogy sok a levegő. A tanyasi Simson-tuningolók közt elterjedt tévhitekkel ellentétben nem hülyék találták ki azt a karburátort, a gyári légszűrővel pontosan annyi levegőt szív, amennyi a motor egészséges működéséhez kell.

Ha a túlfolyón jön a benzin, akkor lehet, hogy nem zár a tűszelep. Én azzal kezdeném. Ha pedig folyamatosan sok a levegő, akkor érdemes ellenőrizni, hogy nem kap-e valahol falsot a motor. Általában a szívócsonk és a karburátor illesztésénél szokott az egyik vagy mindkét felület elgörbülni, ha valami aranykezű szerelő sokat babrálja a motort és melegen szedi le a karburátort, valamint jól megtépi a csavarokat, hogy "ne szíjjon falsot, az a biztos". Ha sem ott, sem a légszűrő csatlakozásánál nem jut be falslevegő, akkor meg a karburátorban sikerült valamit nagyon eltekerni vagy valamelyik fúvókaméretnek köze sincs a gyárihoz. Vagy esetleg eldugult a főfúvóka, ilyenkor is csodákat művel a motor.

2012. okt. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt a karburátort át kellene nézni (úszó, tűszelep), kitakarítani (nem dróttal meg ilyesmivel) az öntvényt, gyári méretű fúvókákat bele, beállítani gyári értékekre aztán onnan elindulni.
2012. okt. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És az jó lenne, ha a henger és karbi közé vágnék tömítést bicikli gumiból? Sajnos nem nagyon fogok motoros bolt közelébe kerülni jó ideig, de a motor meg kellene. Ha jó lenne, akkor szétszedem, de ha nem, akkor marad az, hogy szívatóval járkálok.
2012. okt. 28. 13:07
 4/5 A kérdező kommentje:

Megvan a baj. Én h*lye mindent megnéztem, kivéve a főfúvókát. Fater mondta, hogy ha a szívatót odahúzza neki, akkor megy, ebből esett le hogy dugulás lehet. Nem levegőt kapott sokat, hanem benzint keveset.

Köszönöm a válaszokat.

2012. okt. 28. 15:32
 5/5 anonim ***** válasza:
a tömítést kivágatod sima rajzlapból, több rétegben odarakod és jó lesz
2012. okt. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!