Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzinszag a kocsi indításakor?!

Benzinszag a kocsi indításakor?!

Figyelt kérdés
Az utobbi 1-2 hétben vettem észre, hogy az auto inditasakor benzinszagot erzek, mely egyértelmüen kintröl jön: tippem szerint valahonnan a motor felöl (nem tuti) Ennek mi lehet az oka? Ha esetleg valaki ert a kocsikhoz, vagy talalkozott mar ilyennel, halas lennek a tancsaert:) Elsosorban nem is az a cel, hogy magam megbutykoljem a kocsit, hanem hogy kideruljon megis milyen bajok johetnek szoba. (Mekkora kiadasra szamithatok) Koszonom!!

2012. okt. 28. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg valamelyik cső repedt meg vagy valaminek a tömítése rossz. Ha szerencséd van, párezer forintból maximum megúszod.

Kocsi alatt nem szokott egy kisebb benzintócsa lenni?

Azt tanácsolom, hogy indítsd el a motort, majd kb. 10 másodperc után állítsd le, nyisd fel a gépháztetőt és nézd meg, hogy hol van valami gyanús folt.

2012. okt. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megneztem, a kocsi alatt semmi. A motorterben semmi. Viszont most este, ahogy jottem haza mintha kisebb fust tavozna a kipufogombol. Nem tudom a benzinszag es a kipufogo osszefugghet e
2012. nov. 1. 20:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen színű füst?

Ha fehér színű, valószínűleg a pára az, ami kicsapódik a kipufogógázból.

(Mint ahogy a leheletből is kicsapódik télen.)

2012. nov. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen ma reggel direkt megneztem jobban, hogy milyen fust es nem allt meg a levegoben, hanem szetfoszlott hamar, szoval megnyugodtam picit. :) A hosszu hetvege utan felhivom az autoszerelot, aztan megosztom a diagnozist, hatha segitsegere lesz masnak is:) Mindenesetre remelem az elso hozzaszolas nyer es par ezer forintbol meguszom:) Koszi a hozzaszolasokat
2012. nov. 2. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!