Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire voltatok bénák az...

Mennyire voltatok bénák az első vezetésórátokon? Hogy sikerült?

Figyelt kérdés

írd le, hogy hány éves vagy, és a nemedet:D


én 17 éves fiú vagyok és nekem olyan nehéznek tűnik:D figyeld ezt, figyeld azt, közbe válts sebességet, de fékezzél is meg nyomjad ezt, indexeljél kerüld ki, lassíts, adj elsőbbséget xd beszarás


na szóval nekem most volt a 3.-4. órám és szerintem tök sokat bénáztam:S nektek hogy sikerült az első pár óra?



2012. okt. 30. 15:20
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
ja és én mindig tök lassan megyek xD lakott területen belül kb 30cal, a sima elsőbbségadás kötelező táblánál is mindig megállok, kanyarodásnál félek h nekimegyek a szegélynek, egyébként meg attól, hogy elütök valakit xddd nagyon gáz
2012. okt. 30. 15:21
 2/14 A kérdező kommentje:
vki nyugtasson meg h idővel jobb lesz:S :D
2012. okt. 30. 15:24
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Hát én már 12 éves korom óta szoktatva voltam a vezetéshez. :D Először dízel opelt vezettem. 4-5 lefulladás után már eltudtam vele indulni szépen. Olyan 14 évesen már a határban vezetgettem a családi Swiftet, fater felügyelete mellett. Volt hogy 2 naponta is (válság előtt, de jó is volt). Szóval én azért begyakoroltam eléggé. Forgalomban az első órán azért más volt, mert ott nem csak az autóra kellett figyelni hanem a többi közlekedőre is. De azért viszonylag könnyen megszoktam. Az oktató mindig azért csesztetett hogy egyik kézzel a kormányt fogom, a másikkal meg a váltót. Hát na, azt szoktam meg. Végül mindenből elsőre átmentem.

Majd bele jössz te is, csak gyakorolni kell. Ha még nem megy a váltás, tolatás ilyesmi, akkor szerintem jó volna ha valakivel akinek van jogsija, kimennétek valami földútra és gyakorolnád. Gondolj arra hogy hány embernek van jogsija a világon. Neked is meg lesz!

18/f

2012. okt. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem tanult meg vezetni az anyja hasában , valaki hamarabb belejön , valaki később.

Eleinte a legtöbb embernek furcsa de majd belejössz.A vezetés agyban dől el és nem genetikai adottság.


Később úgy mész autóval mintha az utcán sétálnál , annyira megszokod.


Én is bénáztam nem keveset de belejöttem.Én 10 +órát vettem és elsőre meglett a vizsga.

2012. okt. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is most tanulok :D Mindig rengeteget utaztam és néztem a vezetők mozdulatait, és mindig azt játszottam még kiskoromban álló autóba hogy vezetek, de ugyanúgy kiengedtem a kuplungot meg gázt adtam, csak ugye nem volt a motor beindítva:D Első órámon már a városban mentem mert az oktató nagyon ügyesnek vélt. Már az 5. órámon is túl vagyok és azt mondta hogy ritka kivétel vagyok meg hogy így már a 15. órára parkolásokkal együtt mindent tudni fogok, és hogy nagyon könnyen fog menni mert onnan már semmi újat nem kell hogy mutasson, és hogy biztos nem kell plusz órákat vennem :D 17/F
2012. okt. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én 16 éves fiú vagyok!

Én jövö nyáron kezdem a jogosítványt , de nem félek.

Kíváncsian várom,hogy hogy megy nekem a vezetés.

2012. okt. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem nehéz, ne aggódj belejössz. Amúgy sincs miért izgulnod, ott vannak az oktató előtt a pedálok, nem csinálhatsz hülyeséget.


Én nem sokat vezettem mielőtt beültem volna az oktató autóba, épp csak annyit, hogy megtanultam elindulni a mi autónkkal.

Szóval eleinte nekem is kicsit nehéznek tűnt, de nekem inkább a parkolással voltak gondjaim mint sem a vezetéssel. A váltással is voltak az elején gondjaim. Nem félre váltottam, hanem a két lábam nem mozdult mindig a megfelelő ritmusban. Pl még nem engedtem fel teljesen a gáz pedált, de már nyomtam a kuplungot. De sok másik tanulóval voltam vezetni, és ez másnak is eltartott egy ideig mire ráérzett.


Az elsőbbség adás táblánál egyáltalán nem baj ha megállsz, inkább állj meg minthogy valakibe belemenj. Az nem hiba ha megállsz. Én is csak akkor nem állok meg, ha tényleg jól belátható a kereszteződés.


Bár fura, hogy lakott területen belül 30-al mész, főleg ha főútról van szó, kis utcákban én sem megyek annál gyorsabban. De főúton azért fura, nekem nem is engedte az oktatóm még a 40-et sem (amennyiben persze nincs előttem semmi lassító tényező), ha nem figyeltem és 45 alá mentem már rám szólt. Na nem bunkón, csak szólt, hogy ne tartsam fel a forgalmat, és igaza volt.


Szóval nekem inkább a parkolás okozott fejtörést, kicsit nehezen éreztem rá. Épp ezért vettem is két plusz órát vizsga előtt, és csak azt gyakoroltuk. De annyi pont elég is volt.


24N (most csináltam meg a jogsit)

2012. okt. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
0%

16 éves fiú vagyok, 12 éves korom óta vezetem a családi autót, 11 éves korom óta traktort, 14 éves korom óta kombájnt, 13 éves korom óta robogót.

Januárban kezdem a tanfolyamot ha Isten is úgy akarja, forgalomban is vezettem már. Nem félek semmitől.

Amit még fontosnak tartom, hogy ennyi idő alatt semmit sem húztam meg, semmi koccanás, semmi karcolás.

Kitartás! :)

2012. nov. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Szilvia74 válasza:

Szia!Én a 15. óránál tartok.Nekem is annyi elő életem volt a vezetéssel kapcsolatban,hogy figyeltem a párom mit csinál mikor vezet.Az első órám előtt ki mentünk egy földes útra,hogy meg tanuljam elindítani és meg állítani az autót.Én a mai napig pánikba esek a forgalomban,összekeverek mindent.A kis utcákon pedig jól megy.Amit leírtál az első óráidról,azokon én is át mentem,engem a mai napig zavar ha beszél hozzám az oktató,hogy ezt csináljam meg azt csináljam.Sokszor úgy jövők haza,hogy ennyire nem lehetek béna:-((((De már úgy vagyok vele,akár hogy akarom jól csinálni,bénázni mindig fogok akár órán akár az életben.A bénázást arra értem,hogy a kuplungot nem engedem fel időben miközben nyomom a gázt.De menni fog ,kicsit lelkileg meg viseli az ember amíg biztos nem lesz a dolgában.De az előttem szólókhoz csatlakozva,mennyi embernek van jogosítványa.Nekünk is meg lesz kitartás!!!!!!!

N/38

2012. nov. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
ma jött meg a jogsiiim!:)
2013. márc. 15. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!