Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A T150-es traktort lehet M...

A T150-es traktort lehet M (moped) kategóriájú jogosítvánnyal vezetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Apám mondta ,hogy mivel letettem a jogosítványt, így lehet szántanom ,vetnem stb... Meg ,hogy mivel meg van a jogosítvány, de szerintem T150es traktort nem lehet, mivel az nagy traktor egy hatalmas állat. 15F


2012. nov. 2. 17:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Amúgy vezetném, csak félek ,hogy el kap a rendőr, más paraszti munkát szívesen vállalok. Csak ezért félek mert akkor elúszna a jogosítványom.
2012. nov. 2. 17:14
 2/12 anonim ***** válasza:

M kategóriással biztosan nem szabad vezetni, a T150 nem az a kis kerti traktor!


Apádnak annyiból lehet igaza, hogy bizonyára nincs rendszám a gépen, így tökmindegy, hogy kit milyen jogsival kap el a rendőr!


Azt honnan veszed, hogy ha elkapnak ugrik a jogsid? Van amiért bevonhatják, de ilyen esetben a "vezetéstől eltiltást alkalmazhat" annyit jelent, hogy ha elkapnak, nem mehetsz tovább a géppel, hanem gyalogolnod kell..

2012. nov. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Még biztosítás sincs rajta, meg semmi, egy igazi orosz traktor, akkor nem fogják el venni a jogsimat ,ha elkapnak?
2012. nov. 2. 17:23
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha piros rendszámos, akkor lehet, mert az is lassújárműnek számít. Ha piros rendszámos, akkor lassú jármű, ami benne van az M-es jogsiban is. Akkor vezetheted szerintem akár mekkora is.
2012. nov. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16 évesen majd megcsinálhatod a T kategóriát, aztán majd akkortól vezetheted...
2012. nov. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De nincs rajta se rendszám ,se biztosítás, se műszaki semmi egy igazi szovjet gép. De nagyon erős, és eszi a gázolajat mint a fene. Egy hektár felszántásához, kell vagy 40 liter gázolaj. És nekünk van vagy 100 hektárunk ,

több T150-esünk és vagy másik még több gyengébb orosz traktorunk.


Azért is szólnának, hogy mozdonykürt van rajta?

V43-mas mozdonyé a kürt. Apám vasutas így tudott szerezni.

2012. nov. 2. 17:32
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát ha semmi papírja sincs, akkor nem értem, hogy most jogsi után már miért vezetheted apád szerint. Teljesen mind1 hogy milyen jogsid van, vagy milyen kürt van benne, nem lehet vele közúton közlekedni. Ha kimész vele közútra, az már szabálysértés.
2012. nov. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hat az hektaronkenti 40 Liter nem semmi egy 150 lovas gephez...szerintem ott valami nem stimmel. az Mtz beeri 22-25 literrel hektaronkent, aztan a termelekenysege kozel sincs a 150-hez. szerintme 4-5 fejes eket 30-35 centire kinyitva normal szantasnal ell kell vinnie 8-10-el ha minden okes es nem agyagot akarsz szantani, meg nem 20% emelkedon...szerezz ra piros rendszamot szinte ingyen van es utanna senki nem kotekedhet. 100Ha mar kitermeli a 3 rendszmot biztositassal.
2012. nov. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
saját tulajodnú területen sem szabad vezetnie? nekem azt mondta valaki hogy autót is saját telken belül vezethetek..
2012. dec. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 szily97 válasza:

mtz-t nemlehet nemhogy nagy kirovi dögöt minta t150k

xd

2014. jan. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!