Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Na erre ki tudja a választ?...

Na erre ki tudja a választ? (2 ütem)

Figyelt kérdés

Van egy 50CC-s 2 ütemű gépem,nyáron kapott kisebb tuningot (karbi,kipufogó stb,motor gyári) (Derbi Senda 2009 x-race).

Múltkor szórakoztam 1 kicsit,hogy alacsony fordulaton megyek vele (alapjárat alatt) és meglepően húzott a gép egészen az alapjáratig. Vagyis: kb. 2000RPM az alapjáratom és kb 1500-on mentem vele egészen 6.-ik fokozatig és nem hogy lehörgött volna,még húzott is. Általában egyenesen,de a kisebb emelkedőkön se adta meg magát. Válaszokat előre köszönöm!



2012. nov. 4. 00:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Rezó miatt, az nagyon alacsony, és magas fordulaton ad erőt a motornak. így néz ki a teljesítménygörbe: \_/


Így sokkal több ereje lesz a motornak, de pörgetni kell hozzá. (2 ütem tulajdonsága) Viszont nagyon alacsony fordulaton is erősebb lesz, és középen lesz egy 'lyuk'.


Te az alacsony fordulat erejét érezted. Egyébként nem tesz jót neki. (Nem mondom, hogy egyből tönkremegy, hülyülés belefér, de ne mindig így használd;) )


Persze ilyen fordulaton nincs meg az az erő, mint 6000-8000 RPM-en.

2012. nov. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,hasznos volt! Téma lezárva.
2012. nov. 4. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!