Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem lehet a motornál...

Miért nem lehet a motornál kivenni 1-esből üresben állóhelyzetben?

Figyelt kérdés

A régi simsonomnál nem lehetett, gondoltam azért mert régi motor, nem tökéletes már.

Alkalmam volt kipróbálni ey új váltós 50-est és amikor megálltam akkor véletlenül üres helyett betettem egyesbe. Próbáltam kivenni sebességből de mondta a srác h guruljak egy kicsit előre és közben próbáljam. Így persze sikerült, ahogyan a simsonnál is.


A másik meg hogy miért rándul meg a motor mikor egyesbe teszem? Ezt más motornál is láttam hogy hirtelen befeszül a lánc vagy legalábbis megmoccan már állóhelyzetben és behúzott kuplungnál.


2012. nov. 6. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért van mert a kuplung nem emel ki teljesen.
2012. nov. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy új motor volt, talán 1000km lehetett benne
2012. nov. 6. 15:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Az egy dolog. Teljesen nem lehet megszüntetni a kapcsolatot a motor és a váltó között.
2012. nov. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet szar váltó miatt is hogy nem lehet üresbe tenni. Én amin az Ak-s jogsit csináltam azon se volt üres(najó, 10-ből 1x bevette, meg néha menet közben 1-ből 2-be kapcsolás helyett is...)


Amikor pedig 1-esbe kapcsolsz akkor azért kattan mert itt nem olyan a kuplung mint az autóknál, ahol na lenyomod a pedált akkor teljesen megszűnik a kapcsolat.

Itt ha behúzod a kart akkor csak nem lesznek összenyomva és el tudnak csúszni egymáson la lamellák, de ugye mivel nem csúsznak tökéletesen kicsit érezni a gépen, meg ugye látni a láncon is.

2012. nov. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is az AK jogsis motornál (etz 150)szintén ez volt a baj. Megálltam, egyesbe volt, istennek se lehetett kivenni üresbe, csak, ha kicsit előre vagy hátra gurultál. De ez ugye a kocsik közt a sorban nem mindig lehetséges, vagy a piros lámpánál legelsőként a sorban.
2012. nov. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!