Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Suzuki Ignisben található...

Lsandor kérdése:

A Suzuki Ignisben található 1.3 ddis gs ac motor az szívódízel, vagy porlasztós?

Figyelt kérdés
2012. nov. 8. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A Suzuki DDiS-motorjai mind turbódízelek. Porlasztós dízelmotorról meg még nem hallottam.
2012. nov. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ezek turbódízelek, de ugyebár van dízelből is kétféle, a szívódízel és az újabbik befecskendezéses. Engem az érdekel, hogy akkor ez a ddis gs ac motor szívódízel-e?
2012. nov. 8. 10:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Az előbb írta, hogy szívódízel. Nem tudsz olvasni?
2012. nov. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jááj ez fail xD


A szivódízel az a dízel, ami nem feltöltött, tehát nincs rajta turbó, kompresszor, roots-fúvó akármi.


A DDiS motor az common-rail dízel motor ( közös nyomócsöves ), és ráadásul turbófeltöltéses. Se nem szívódízel, és hagyományos értelemben vett porlasztó sem nagyon van benne.

2012. nov. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"... de ugyebár van dízelből is kétféle, a szívódízel és az újabbik befecskendezéses"

A szívódízel is befecskendezős. Az adagoló ugyanis nem a szívócső légáramával porlasztja a gázolajat (mert úgy nem nagyon működne a dízelmotor), hanem nyomja befelé jó alaposan. Az "újabbik befecskendező" címszó alatt meg valószínűleg a common-rail befecskendezésre gondolsz. Nos, a DDiS-motorok pontosan ilyenek. Sőt, manapság szinte minden új autóban ilyen dízelmotor van.

2012. nov. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem és nagyon köszönöm a válaszokat, tehát akkor a ddis ez már az újabb motor modell
2012. nov. 8. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!