Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2013 januárjától megszűnik a...

2013 januárjától megszűnik a regisztrációs adó, mi ebből az igazság?

Figyelt kérdés
[link]

2012. nov. 8. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:

ha-ha-ha...

meg megszűnik az üzemanyagra is a jövedéki adó... meg orbánék majd a nyerges-simicska-széles hármastól fogják elvenni az árát...


te még hiszel a mesékben?

2012. nov. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem szűnik meg.
2012. nov. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. nov. 8. 15:08
 4/8 szu29 válasza:
én most vettem egy 98 as autót..le regadóztassam még ebben az évben vagy várjak vele 2013 januárig?nem nagyon értem ezt a változást amit irnak,,,mit csináljak vagy kitöl kérdezzem meg aki ért is hozzá?köszönöm
2012. dec. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2013 január 1-től a kormány módositotta a közlekedési törvényt.

Ha nem akarod nem kell befizeni..Mostmár nem kötelező

Mindenki önmaga döntheti el hogy akarja-e vagy sem.

Csak be kell menni az önkormányzathoz a gépjárműosztályra

kérdőiven megkérdezik hogy kivánod e kifizetni a regadót vagy sem.

A kérdőiven a "NEM" -et kell aláhúzni

Indoklás mezőbe meg azt kell beirni hogy "NINCS RÁ PÉNZEM"

Ezt elfogadják (elég nyomós érv) indoknak és ezáltal 8napon belül mentesülsz a regisztrációs adó megfizetése alól.

2016. márc. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves 5. hozzászóló!


Ha nem tudsz válaszolni egy kérdésre, ne tedd! Az nem megoldás hogy hülyeségeket írsz. Ha komolyan gondoltad amit írtál, akkor légy szíves támaszd alá valami jogszabállyal, és megígérem, hogy én is reagálok rá valamit.

Én az ellenkezőjét alá tudom támasztani, ha gondolod rendezzünk vitafórumot.

De mégegyszer kérlek, ne hülyítsd azokat, akik valós választ várnak a kérdésükre.

2017. okt. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom hogy mostmár nem kötelező befizetni csak akkor ha akarod.Aról is hallottam hogy hamarosan megszűnik a kötelező műszaki vizsgáztatás is.
2017. okt. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor nem kötelező megfizetni a regisztrációs adót, ha a gépjárművet még nem kívánod forgalomba helyezni Magyarországon. Ebben az esetben korlátlan ideig állhat a garázsban vagy az udvaron rendszám és magyar forgalmi nélkül.


Amennyiben viszont szeretnéd Magyarországon forgalomba helyezni a járművedet, akkor már meg kell fizetned a regisztrációs adót, ugyanis az első magyarországi forgalomba helyezés regisztrációs adófizetési kötelezettséget keletkeztet. (2003. évi CX. törvény (Rat.) 3. § (1) bek.)

Ebben az esetben a regisztrációs adófizetési kötelezettség legkésőbb a forgalomba helyezés időpontjában keletkezik (Rat. 6. § (1) bek.), az adó alanya pedig az a természetes személy, jogi személy, jogi személyiség nélküli szervezet, akinek (amelynek) a nevére a forgalomba helyezést kezdeményezik. (Rat. 4. § (1) bek.)


A regisztrációs adó az ügyfél kérelmére induló kivetéses adózási forma. Tehát kötelezőnek is csak akkor lesz kötelező, ha Te magad kéred, hogy szablyák ki Neked. Ha nem kéred, hivatalból nem fogja kiszabni a NAV.


Ha forgalomba szeretnéd helyezni a külföldről vásárolt gépjárművedet, kénytelen leszel kérelmezni a NAV-ot hogy szablyák Neked ki a regisztrációs adót, és azt kénytelen leszel befizetni is, mivel az okmányiroda informatikai rendszere nem engedi az adózatlan gépjármű forgalomba helyezését. Régebbi visszaélések miatt, teljesen zárt informatikai rendszert alakítottak ki a NAV és az okmányirodák között, amelybe felhasználói szinten már nem lehetséges jogellenesen beavatkozni. A megfizetett regisztrációs adóról ezen a zárt rendszeren keresztül küld a NAV az okmányirodák részére adatokat. Az okmányirodánál az alvázszám lekérdezésével történik meg az adatok letöltése a NAV-tól. Adófizetés hiányában értelemszerűen nem történik meg az adatbetöltés, így a rendszer blokkolja az egész forgalomba helyezési folyamatot.


Ha nem akarod a járművedet forgalomba helyezni, akkor nem kötelező az adót megfizetni. Ennyi!


Átalakítás esetén is meg kell fizetni a regisztrációs adót, de itt már erre nem térnék ki.


Ja, és az önkormányzat azért nem tud mentesíteni az adófizetési kötelezettség alól, mert egész egyszerűen NEM TARTOZIK A HATÁSKÖRÉBE.


"A NAV végzi továbbá a környezetvédelmi termékdíjjal és a regisztrációs adóval kapcsolatos adóztatási és ellenőrzési feladatokat."

(A Nemzeti Adó- és Vámhivatalról szóló 2010. évi CXXII. törvény 13. § (9) bek. e) pontja)


Természetesen a kiszabott regisztrációs adóval kapcsolatban terjeszthetsz elő a NAV felé méltányosság iránti kérelmet, melyet elbírálást követően kaphatsz meg, ha valóban fizetési nehézségeid vannak. (Adó részleges vagy teljes elengedése, részletfizetés, vagy fizetési halasztás.) Ez egy elég körülményes eljárás, és nagyon sok buktató van benne. Adó elengedését nagyon ritka és nagyon indokolt esetben lehet megkapni, sokkal inkább részletfizetést, vagy fizetési halasztást szoktak engedélyezni. De ez sem olyan könnyen elérhető.


Egyéb más ilyen irányú könnyítést vagy mentességet sem a regisztrációs adóról szóló törvényben, sem az önkormányzati törvényekben nem fogsz találni.


Regisztrációs adóval kapcsolatos ügyekben és a kiszabott regisztrációs adóval kapcsolatos méltányossági ügyekben a NAV-nak van hatásköre és illetékessége.

2017. okt. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!